Smartfon przydatny w warsztacie? Ankieta.

, 27 czerwca 2013, 13:53

Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości także przed pracownikami warsztatów. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu i urządzeniom mobilnym mogą oni w trakcie pracy korzystać z pomocy technicznej, aplikacji oraz być w kontakcie z innymi przedstawicielami swojej branży. Jak wiele osób korzysta z tych możliwości?

Internet pomocny w warsztacie

Dzięki smartfonom i tabletom nie jesteśmy już zmuszeni zasiadać przy biurku, by skorzystać z Internetu. Co więcej, posiadanie urządzeń mobilnych otwiera nowe możliwości. Wśród nich nie brakuje rozwiązań, przeznaczonych dla pracowników warsztatów.

Na ekranach smartfonów i tabletów można już korzystać z wielu katalogów części. Często są one połączone z instrukcjami montażu, również w formie video. Aplikacje ułatwiają dostęp do danych, do których dawniej nie można było dotrzeć, lub wymagało to długotrwałego wertowania kart katalogów. W internecie można też w łatwy i szybki sposób skonsultować się w sprawie naprawy z kolegami po fachu" lub przeczytać o nowościach z branży, np. na łamach naszego portalu.

Przenośne sprzęty multimedialne to jednak nadal dość drogie w zakupie, za to niezbyt odporne na trudne warunki panujące w warsztacie, urządzenia. Jaka część mechaników jest w ich posiadaniu? Próbą odpowiedzi na to pytanie będą wyniki naszego sondażu. Zachęcamy do wzięcia udziału oraz do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

{uri:/ankietka/11}

Dowiedz się więcej

Smartfony w warsztacie – wyniki ankiety
Smartfony w warsztacie – wyniki ankiety

Przenośne urządzenia, pozwalające na korzystanie z internetu w każdym miejscu powoli stają się coraz bardziej popularne. Korzysta z nich także spore grono pracowników warsztatów, co pokazują wyniki naszej ankiety. Pół na pół – wyniki ankiety dotyczącej urządzeń mobilnych Dzięki smartfonom i tabletom można korzystać m.in. z katalogów części. Często są one połączone z instrukcjami montażu, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 lipca 2013, 22:26 0 0

podajcie aplikacje na smartfona ???? jaki katalog ??? ja znam tylko Gatesa / Generali / Warta / i pare skanerów OBD ale są słabe. Żaden katalog hurtowni nie ma config. na smartfona

Odpowiedz