Wyścigowy bolid studentów Politechniki Białostockiej

, 25 czerwca 2013, 12:23

CM-01 to pojazd zbudowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Szacowany koszt budowy pojazdu wyniósł 200 tysięcy złotych.

SKF patronem budowy bolidu

Bolid Politechniki Białostockiej24 czerwca 2013 r., w samo poludnie w Centrum Nowoczesnego Ksztalcenia PB zespół Ceber Motorsport – twórcy bolidu CMS-01 zaprezentowali efekty dwudziesto-miesięcznej pracy. Bolid ma 303,6 cm dlugości, 144,4 cm szerokości, 122 cm wysokości i waży okolo 230 kg.

Bolid przyszli obejrzeć studenci i pracownicy, przedstawiciele sponsorów i media, rodziny i przyjaciele Cerber Motorsport. Zespól wystartuje w międzynarodowych zawodach drużyn akademickich Formula Student. Studenci chcą wystartować dwukrotnie: w najbardziej prestiżowych zawodach Formula Student Germany, które odbędą się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia w Niemczech na torze Formuły I w Hockenheim, Badenia-Wittenbergia oraz w Formula Student Hungary, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia w Gyor-Gönyü Harbour.

Twórcy bolidu CMS-01 dziękują sponsorom projektu – firmom: SKF, Metal-Fach, STAG, ChM, Promotech, SaMasz, Krymar, Ecumaster, Bialostocki Park Naukowo-Technologiczny, Stelmet, Variant, Tomson, MG-Motorsport, Kromet, Bosch Rexroth, R-Composite, Ry-Wal.

Wiecej informacji o projekcie: https://www.facebook.com/CerberMotorsport

Dowiedz się więcej

Niedługo otwarcie SKF Solution Factory w Katowicach
Niedługo otwarcie SKF Solution Factory w Katowicach

Wkrótce zostanie otwarte pierwsze w regionie Europy Środkowej SKF Solution Factory. W katowickim Solution Factory oferowane będą usługi serwisowe i doradcze dla klientów SKF. Mają też odbywać się szkolenia z szerokiego zakresu zagadnień związanych z utrzymaniem ruchu. Kolejne w świecie centrum serwisowo-szkoleniowo-wystawiennicze SKF będzie prezentowało osiągnięcia SKF z zakresu wszystkich platform technologicznych tej firmy oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!