Renowacja jeszcze nigdy nie była tak prosta – Axalta otwiera drzwi do świata kolorów

, 30 sierpnia 2016, 9:55

Zaawansowane oprogramowanie kolorystyczne pozwala na kompleksowe zarządzanie produktami globalnych marek premium: Cromax, Standox oraz Spies Hecker.

W zeszłym roku firma Axalta, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wprowadziła software dedykowany warsztatom blacharsko-lakierniczym. Innowacyjne narzędzie otwiera przed jego użytkownikami wiele możliwości. Każda z marek premium ma swoje oprogramowanie, dla Cromax jest to ChromaWeb, dla Standox – Standowin iQ, a dla Spies Hecker – Phoenix.

Nowy program kolorystyczny od firmy Axalta można zainstalować na komputerze i korzystać w trybie offline. Istnieje również możliwość pracy na lżejszej wersji, która działa w oparciu o połączenie z internetem. Po podłączeniu do sieci warsztaty mają dostęp do regularnie aktualizowanej bazy receptur kolorystycznych. Co najważniejsze, aktualizacje receptur i informacji o produktach odbywają się praktycznie natychmiastowo – wystarczy jedno kliknięcie i dostęp do internetu. Nie trzeba już czekać na przesyłkę z płytą DVD zawierającą najnowsze dane kolorystyczne. Osoby pracujące z programem mogą również tworzyć, zapisywać oraz modyfikować receptury własne.


Najnowsze informacje są wysyłane do systemu na bieżąco, dzięki temu lakiernicy mają dostęp do danych niemal od razu po opracowaniu receptury przez zespół kolorystyczny Axalta. To bardzo ważne biorąc pod uwagę rosnącą na rynku OEM liczbę lakierów z efektem, coraz większą ilość wariantów oraz coraz częściej stosowane barwione lakiery bezbarwne. Oprogramowanie kolorystycznie od firmy Axalta znacznie ułatwi pracę lakiernikom, którzy staną w obliczu renowacji najnowszych kolorów specjalnych.


Połączenie oprogramowania z wewnętrzną siecią warsztatu zapewnia dostęp do zawartych tam informacji z komputera, tabletu, czy smartfona. Program posiada również opcję przechowywania danych w chmurze Color-Cloud. Przechowywanie wszystkich informacji online jest idealnym rozwiązaniem dla sieci warsztatów. Stworzone receptury własne są wtedy dostępne dla każdej osoby podłączonej do sieci. Color-Cloud to również bezpieczeństwo. Wszystkie dane przechowywane w chmurze można w łatwy sposób odzyskać w przypadku awarii komputera. W ten sposób wychodzimy na przeciw potrzebom nowoczesnych warsztatów, w których dostęp do internetu staje się standardem.


Oprogramowanie kolorystyczne współpracuje ze spektrofotometrem i jest kompatybilne z różnego rodzaju programami komputerowymi – począwszy od wag, a skończywszy na pionierskich, skomputeryzowanych systemach mieszających. Cały proces renowacji, od dopasowania koloru po przygotowanie mieszanki jest wspierany przez specjalnie zaprojektowany software.


Wszystkich klientów pracujących na systemach lakierniczych marki Cromax, Standox oraz Spies Hecker zapraszamy do skorzystania z najnowszej wersji oprogramowania kolorystycznego od firmy Axalta. Aby założyć konto dla warsztatu należy zarejestrować się na naszych stronach internetowych. Po aktywacji konta i otrzymaniu hasła dostępu będą mogli Państwo cieszyć się korzyściami płynącymi z innowacyjnego systemu zarządzania kolorem.

Dowiedz się więcej

Axalta inwestuje w Chinach
Axalta inwestuje w Chinach

Nowe centrum produkcyjno-logistyczne Axalta będzie wspierać rozwój rynku w południowych i środkowych Chinach oraz w całym regionie Azji i Pacyfiku. Axalta Coating Systems poinformowała o nowej inwestycji w mieście Nankin, Chiny. Nowa fabryka produkująca lakiery dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i zastosowań przemysłowych, powstanie w parku przemysłowym Nanjing’s National Chemical Industrial Parkna obszarze 170 000 m2. Centrum dystrybucji oraz pierwsze […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!