Axalta rozbudowuje fabrykę w Chinach

, 28 stycznia 2014, 15:08

Axalta Coating Systems, dostawca wodorozcieńczalnych farb ciekłych i proszkowych, rozpoczyna rozbudowę swojej fabryki o nowy budynek przeznaczony do produkcji farb i lakierów wodorozcieńczalnych, w dzielnicy Jiading miasta Szanghaj. Budynek ma być przyjazny środowisku naturalnemu.

Nowy budynek Axalty w Szanghaju

Rozpoczęcie działalności w fabryce Axalty w Szanghaju produkującej farby i lakiery wodorozcieńczalne planowane jest na 2015 rok. Fabryka dostarczać będzie do 25 000 ton metrycznych wysokiej jakości farb i lakierów wodorozcieńczalnych. Będąc technologicznym liderem na rynku farb wodorozcieńczalnych, po rozbudowie zakładu produkcyjnego, Axalta będzie w stanie utrzymać długoterminowy wzrost przemysłu motoryzacyjnego w południowych i zachodnich obszarach kraju. Zarówno produkty Axalta, jak i sam zakład produkcyjny przyczynią się do rozwoju chińskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Podczas produkcji farb wodorozcieńczalnych, Axalta wykorzystuje globalny system technologii produkcji wodorozcieńczalnych "Ekonomicznych i Ekologicznych Lakierów Samochodowych”, które mogą być stosowane przez producentów OEM w celu zmniejszenia zawartości lotnych związków organicznych, zużycia energii i nakładów finansowych.  Proces wykonania  takich lakierów obejmuje lakiery bezpodkładowe i 3-warstwowe lakiery mokre, które umożliwiają uzyskanie pełnowartościowej powłoki bez konieczności suszenia pomiędzy warstwami. Wodorozcieńczalne produkty Axalty są przyjazne środowisku i spełniają globalne wymogi środowiskowe, jak na przykład Dyrektywa w sprawie ograniczeń emisji lotnych związków organicznych UE 2004/42/WE, którą spełnia Axalta w Chinach, co pomaga zredukować wpływ chińskiego przemysłu motoryzacyjnego na środowisko naturalne.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat, chiński rząd wydał kilka rozporządzeń mających na celu zmniejszenie obciążenia środowiska przez przemysł motoryzacyjny, w tym wymóg, aby wszystkie nowe linie produkcyjne w przemyśle motoryzacyjnym używały przyjaznych środowisku lakierów wodorozcieńczalnych. Ta przezorność będzie miała wpływ na rozwój chińskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Dowiedz się więcej

Najczęściej wybierane kolory samochodów w 2013 r.
Najczęściej wybierane kolory samochodów w 2013 r.

Axalta Coating Systems, globalny producent farb i lakierów dla motoryzacji, opublikował sprawozdanie na temat popularności kolorów w roku 2013. Coroczny raport jest najdłużej wydawanym i najbardziej wyczerpującym sprawozdaniem kolorystycznym w branży motoryzacyjnej. Ranking popularności…kolorów samochodów Sprawozdanie na temat popularności kolorów jest wydawane od roku 1953. To najbardziej wyczerpujące opracowanie w branży, jako że firma stale […]

Spies Hecker prezentuje kalendarz na 2014 rok
Spies Hecker prezentuje kalendarz na 2014 rok

Spies Hecker prezentuje kalendarz, który zawiera klasyczne samochody, odrestaurowane produktami tej marki. Wśród kilkunastu pojazdów znalazły się dwa Chevrolety Corvette, którym blask przywróciła lakiernia z Bielska-Białej. W marcu towarzyszyć nam będzie biało-czerwony Opel Rekord Olympia z 1961, we wrześniu niebiesko‑biały Wartburg 311/1000 wyprodukowany w 1963. Wspomniane dwa Chevrolety Corvette (C3) z 1973 i 1974 roku, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!