Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:33 To narzędzie ułatwia dobór oleju. Wyszukiwarka online producenta. 10:09 Sprzedaż opon w 2024 r. – widoczny pozytywny trend 13.11 Konkurs Hella 13.11 Elektryczna jazda od Inter Cars i ZF Aftermarket! 13.11 ŚWIECA ŻAROWA – NIE TYLKO ZAPŁON.

Zaciski hamulcowe

Jak naprawić pływający, jednotłokowy zacisk hamulcowy? [FILM]

Skuteczna naprawa zacisków hamulcowych typu pływającego jest możliwa. Jeżeli elementy gumowe (uszczelniające) są w dobrym stanie, należy przeprowadzić ich regenerację z użyciem właściwego smaru.

Elektroniczne zwalnianie zacisku hamulca postojowego – na co zwracać uwagę [FILM]

Wymiana części układu hamulcowego w przypadku modeli pojazdów, wyposażonych w elektryczny hamulec postojowy wymaga szczególnego podejścia. Film, stworzony przez firmę Budweg, zajmującą się zaciskami hamulcowymi, ilustruje proces elektronicznego zwalniania zacisku.

Układ hamulcowy – smarować czy nie?

Temat smarowania poszczególnych elementów układu hamulcowego podczas jego serwisu jest dość kontrowersyjny. Między innymi dlatego, że na rynku spotkać można smary, których producent zapewnia o możliwości stosowania w układzie hamulcowym, mimo że nie powinny się tam znaleźć. Warsztaty także dość często używają środków smarnych w miejscach, które smarowane być nie powinny. Użycie nieodpowiedniego środka smarnego […]

Zanim wyjedziesz na wakacje…

Fading hamulców to narastająca utrata skuteczności hamowania wraz ze wzrostem temperatury układu hamulcowego. Problem ustępuje samoczynnie, kiedy tarcze i klocki stygną. Eksperci z firmy Steinhof wyjaśniają przyczyny powstawania tego zjawiska i radzą, jak go uniknąć lub przynajmniej zminimalizować.

Ponad 200 milionów sztuk elektrycznego hamulca postojowego od ZF

ZF jako pierwsze przedsiębiorstwo na świecie wyprodukowało 200 milionów jednostek EPB. Ponad 20 lat temu firma ZF wynalazła zacisk hamulcowy wyposażony w elektryczny człon uruchamiający („Motor-on-Caliper”) i zastosowała go w hamulcach EPB. Obecnie produkowana jest szósta generacja elektrycznych hamulców postojowych, które oddają ideę inteligentnych systemów mechanicznych.

Płyn hamulcowy – podstawowe informacje

Płyn hamulcowy ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zbyt niski poziom płynu hamulcowego albo stary płyn mają negatywny wpływ na działanie układu hamulcowego i aktywnych systemów bezpieczeństwa. W naszym poradniku wyjaśnimy: co to jest płyn hamulcowy, jaką pełni rolę w układzie hamulcowym, dlaczego się starzeje i jak to wpływa na pracę hamulców w samochodzie? Odpowiemy […]

Wpływ malowania i pielęgnacji felg na układ hamulcowy

Hałas i drgania występujące w samochodzie po wymianie hamulców mogą być częstym powodem ponownej wizyty w warsztacie. W większości przypadków przyczyną tych problemów jest niewłaściwy montaż lub wykorzystanie produktów gorszej jakości. Jednak wibracje odczuwane w trakcie hamowania na kierownicy i przenoszone na zawieszenie pojazdu mogą być również spowodowane niewłaściwą renowacją felg aluminiowych oraz ich nieodpowiednią […]

Jak przeprowadzić kontrolę klocków hamulcowych?

Układ hamulcowy należy kontrolować co 15 tys. km. Jeśli samochód wykonuje małe przebiegi, zaleca się jego kontrolę raz do roku. Jest to konieczne, ponieważ z zewnątrz trudno dokładnie sprawdzić zużycie klocków, tarcz i zacisków a ewentualne objawy kwalifikujące je do wymiany (akustyczne, eksploatacyjne) nie zawsze są wyraźne i jednoznaczne.

Sezonowa wymiana kół a układ hamulcowy. Na co warsztat powinien szczególnie zwrócić uwagę?

Intensywna zima spowodowała częstą obecność pługów i solarek na naszych drogach. Część użytkowników pojazdów podjęła decyzję o ograniczeniu poruszania się własnymi środkami lokomocji aż do wczesnej wiosny. Obecność na jezdni soli, piasku i drobnego żwiru, podczas zimowych wyjazdów, z jednej strony pomaga w poruszaniu się po zmarzniętych i zaśnieżonych jezdniach, a z drugiej strony jest […]

Budweg Caliper zmienia właściciela

Firma Budweg, zajmująca się fabryczną regeneracją i sprzedażą zacisków hamulcowych, została przejęta przez koncern BBB Industries. Dotychczasowy właściciel, spółka Capidea, zbył 100% swoich udziałów w firmie.

Zaciski hamulcowe są odpowiedzialne za generowanie kontaktu pomiędzy klockiem a tarczą hamulcową. Ich prawidłowa praca ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W odróżnieniu od klocków czy tarcz, możliwa jest regeneracja zacisków hamulcowych, co pozwala na obniżenie ceny naprawy oraz ochronę środowiska. Klienci warsztatów często pytają także o malowanie zacisków hamulcowych za pomocą właściwego lakieru lub farby. W tej kategorii przedstawiamy informacje techniczne oraz nowości rynkowe, dotyczące zacisków hamulca.