Finał Tip-Topol Tour – relacja

25 września 2013, 14:51

Trasa tegorocznego Tip-Topol Tour dobiegła końca. Cykl, składał się z 11 imprez, zorganizowanych w różnych częściach Polski. Ostatnim punktem trasy była bełchatowska hala Energia. Wiemy już, że jubileuszowa edycja Touru była pod wieloma względami rekordowa.

Tip-Topol Tour w Bełchatowie

Firma Tip-Topol obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji tegoroczny cykl spotkań z klientami zorganizowany był z większym rozmachem niż kiedykolwiek wcześniej. Klienci mogli zapoznać się z urządzeniami, oferowanymi przez firmę, skorzystać ze specjalnych promocji na sprzęt i szkolenia, a także wziąć udział w aż czterech każdorazowo przygotowanych konkursach.

Aby spełnić oczekiwania klientów, organizator zdecydował się na dodanie do programu imprez nowych stref tematycznych. Tegoroczną nowością były strefy obsługi akumulatorów i spawania. Firma wykazała się intuicją przy wyborze terminów spotkań w ramach Tip-Topol Tour. Odbyły się one tuż przed rozpoczęciem sezonu przekładkowego, dzięki czemu uczestnicy mogli, korzystając z przygotowanych promocji, odpowiednio zaopatrzyć się na ten okres. Ostatnim przystankiem był Bełchatów, gdzie spotkanie odbyło się 24 września 2013 r.

– ,,Tour w Bełchatowie charakteryzuje się bardzo dużą aktywnością klientów. Chętnie korzystają oni ze wszystkich przygotowanych konkursów. Oddział w Piotrkowie Trybunalskim jest jeszcze stosunkowo młody – pięcioletni, jednak jak widać po liczbie gości, rosnący w siłę." – powiedziała Barbara Świetlik-Wieczorek, Dyrektor Marketingu Tip-Topol.

Zorganizowano aż cztery konkursy z cennymi nagrodami, wśród których prawdziwym hitem okazał się ten, polegający na zmianie ogumienia na czas. W rywalizacji brały udział dwuosobowe ekipy warsztatowców.

– ,,Jedna z tegorocznych nowości – konkurs przekładkowy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Cieszy nas to, że zespoły ćwiczą we własnych warsztatach, by osiągnąć jak najlepszy wynik podczas startu w naszym konkursie. Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń chętnych nie byliśmy w stanie zorganizować przekładki czterech kół, musieliśmy ograniczyć zmagania do dwóch." – powiedziała Barbara Świetlik-Wieczorek.

Zainteresowaniu nie można się dziwić, jeśli zwróci się uwagę na listę nagród. Zespoły, które osiągnęły najlepsze czasy na poszczególnych imprezach, wezmą udział w finałowych zmaganiach, które odbędą się w siedzibie firmy, w Pobiedziskach. Na zwycięzców czekają wyważarka i montażownica Mondolfo Ferro o wartości ok. 40 tys. zł. Zespoły, które zajmą pozostałe czołowe miejsca mogą liczyć na nagrody w postaci sprzętu warsztatowego o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W czasie imprez prezentowano produkty kilku marek, które znajdują się w ofercie dystrybutora. W Bełchatowie klienci mogli zobaczyć, a nawet przetestować działanie produktów firm takich jak Airpol, PCL czy Texa.

Jeden z konkursów połączony był z badaniem opinii gości na temat samej imprezy. Uczestnicy na specjalnie przygotowanych kartach, odpowiadali na pytania związane z firmą Tip-Topol oraz wypełniali krótką ankietę. Organizator weźmie pod uwagę opinie klientów przy organizacji kolejnego Touru w przyszłym roku. Pośród uczestników konkursu rozlosowano oczywiście nagrody.

Wśród maszyn szczególnie promowanych podczas imprezy znalazł się Trimax 3D firmy Mondolfo Ferro, czyli budżetowy zestaw do geometrii, który jest w stanie spełnić podstawowe zapotrzebowanie warsztatów. Działanie urządzenia prezentował ekspert Tip-Topol, Jacek Bilski.

Marka Chicago Pneumatic, jak wskazuje nazwa, oferuje urządzenia pneumatyczne. Niektóre prezentowano w specjalnie przygotowanym vanie. Zainteresowaniem cieszyła się też oferta podnośników.

Stale rozbudowywana jest oferta urządzeń do klimatyzacji w Tip-Topol. W ostatnich miesiącach dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty z budżetowej linii Invento. Ich wyniki sprzedażowe przewyższyły nawet oczekiwania przedstawicieli firmy. Jednym z najistotniejszych punktów każdej imprezy Tip-Topol była licytacja wyważarki Invento VB 300. Cena wywoławcza wynosiła kilkaset złotych. W Bełchatowie, zwycięzca licytacji zakupił produkt za 3 650 zł, czyli za kwotę sporo niższą od katalogowej.

Symulator jazdy w Formule 1 zawsze przyciąga szerokie grono zainteresowanych. Zwłaszcza, gdy najlepsze wyniki są premiowane nagrodami.

Rzesze obserwatorów przyciągał pokaz mody warsztatowej, w którym w rolę modelek wcieliło się pięć hostess. Prezentowały one odzież dostępną w ofercie dystrybutora. W ramach części oficjalnej imprezy, najlepszym klientom z regionu, w podziękowaniu za lojalność, wręczono pamiątkowe grafiki.

Bełchatów był ostatnim punktem na tegorocznej mapie Tip-Topol Tour. Dzięki temu można było już pokusić się o podsumowania:

– ,,Na dokładne podsumowania przyjdzie jeszcze czas, myślę jednak, że wraz z dniem dzisiejszym odwiedziło nas w tym roku około 2500 osób. I co dla nas bardzo istotne, spotkało się z nami ponad 1400 firm. Bardzo doceniamy lojalnych klientów, którzy są z nami przez dłuższy czas, ale staramy się także pozyskiwać nowych. Tour jest dobrą okazją, by wyjść do klienta, który nas nie zna, pokazać mu naszą ofertę i rozmach, z jakim firma się rozwija. Tegoroczna edycja pozwoliła nam na pozyskanie kilkudziesięciu nowych klientów." – powiedziała Barbara Świetlik-Wieczorek, Dyrektor Marketingu Tip-Topol.

– ,,Bez wątpienia tegoroczna, jubileuszowa edycja Tip-Topol Tour jest rekordowa. Odwiedziło nas bardzo wielu klientów, co bardzo nas cieszy. W porównaniu do poprzedniej edycji, która też była wówczas rekordowa, w tym roku po wstępnych wyliczeniach mogę powiedzieć, że odwiedziło nas o około 50% więcej klientów." – powiedział Piotr Borucki, Dyrektor Programu Oponiarskiego w Tip-Topol.

Już w przyszłym roku Tip-Topol zorganizuje kolejny Tour. Czy sprawdzona formuła połączona z wdrożeniem nowych pomysłów przyniesie kolejny rekord frekwencji? Jak najbardziej można tego oczekiwać.

Dowiedz się więcej

Szkolenia Tip-Topol w październiku
Szkolenia Tip-Topol w październiku

W październiku wznowi swoją działalność Centrum Szkoleniowe Tip-Topol. Przedstawiamy moduły, które zostaną zaprezentowane podczas zajęć. Obsługa koła i naprawa opon w oponiarskim serwisie osobowym 8.10 – 10.10.2013    22.10 – 24.10.2013   Obsługa koła i naprawa opon w serwisie osobowym FASTFIT 8.10 – 9.10.2013 22.10 – 23.10.2013       Obsługa koła i naprawa opon w oponiarskim serwisie […]

,,Jak najbliżej klienta” – wywiad z Piotrem Boruckim z firmy Tip-Topol
,,Jak najbliżej klienta” – wywiad z Piotrem Boruckim z firmy Tip-Topol

Tip-Topol ma już 25 lat. Obok takiego jubileuszu nie można przejść obojętnie, zwłaszcza że firma wciąż jest na fali wznoszącej i odnosi kolejne sukcesy. Na nasze pytania odpowiedział Piotr Borucki – syn założyciela firmy Tip-Topol, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Programu Oponiarskiego. Ćwierć wieku to bardzo długo, jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele przemian dokonało się […]

Finał Konkursu Przekładkowego Tip-Topol
Finał Konkursu Przekładkowego Tip-Topol

11 dwuosobowych zespołów z całej Polski zmierzyło się w finale Konkursu Przekładkowego firmy Tip-Topol. Nagrodą główną był sprzęt warsztatowy o wartości ok. 40 000 zł brutto. Finał konkursu Tip-Topol Do finału awansowały zespoły, które najlepiej spisały się w zmaganiach konkursowych podczas poszczególnych etapów Tip-Topol Tour (relacja). W ostatni piątek września do siedziby firmy w Pobiedziskach […]

Podsumowanie Tip-Topol Tour 2013
Podsumowanie Tip-Topol Tour 2013

Rekordowa frekwencja – 2580 gości i 1460 firm, to statystyki tegorocznego Tip-Topol Tour. Spotkaniom odbywającym się w 11 miastach w kraju towarzyszył wyjątkowy program. Tour odbywał się bowiem w roku 25. jubileuszu firmy. Rekordowy Tip-Topol Tour Głównym celem spotkań było przedstawienie oferty maszyn i urządzeń przygotowanej na sezon jesienno-zimowy. Impreza miała targowy charakter. Klienci odwiedzali […]

Alfa Romeo w rękach zwycięzcy promocji Tip-Topol – relacja
Alfa Romeo w rękach zwycięzcy promocji Tip-Topol – relacja

Alfa Romeo MiTo – główna nagroda w jesiennej promocji Tip-Topol znalazła nowego właściciela. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w pałacowych wnętrzach dworku w Iwnie (niedaleko Pobiedzisk, w których mieści się siedziba firmy). Spotkanie było także okazją dla dystrybutora do podzielenia się planami na najbliższe miesiące. W promocji mógł wziąć udział każdy klient firmy. Warunkiem było […]

Wielki powrót TIP-TOPOL Tour – wywiad z Barbarą Świetlik-Wieczorek
Wielki powrót TIP-TOPOL Tour – wywiad z Barbarą Świetlik-Wieczorek

Jesienią bieżącego roku, po dwóch latach nieobecności powróci TIP-TOPOL Tour – impreza szkoleniowa organizowana przez firmę TIP-TOPOL. Wydarzenie wraca w nowej formule, a w programie nie brakuje niespodzianek. O szczegóły zapytaliśmy Barbarę Świetlik-Wieczorek, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży i Marketingu TIP-TOPOL. TIP-TOPOL Tour po raz pierwszy odbył się w 2010 r. Była to wówczas niewielka impreza szkoleniowa […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!