Finał Konkursu Przekładkowego Tip-Topol

15 października 2013, 15:55

11 dwuosobowych zespołów z całej Polski zmierzyło się w finale Konkursu Przekładkowego firmy Tip-Topol. Nagrodą główną był sprzęt warsztatowy o wartości ok. 40 000 zł brutto.

Finał konkursu Tip-Topol

Do finału awansowały zespoły, które najlepiej spisały się w zmaganiach konkursowych podczas poszczególnych etapów Tip-Topol Tour (relacja).

W ostatni piątek września do siedziby firmy w Pobiedziskach przyjechało 11 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Po krótkiej prezentacji firmy oraz zasad samego konkursu zawodnicy wylosowali miejsca startowe. Pozycja startowa była tu strategicznie ważna. Rozpoczynający zmagania z dalszymi numerami startowymi mieli bowiem więcej czasu na dopracowanie wspólnej zespołowej strategii – jak podzielić zadania, aby przekładkę i wyważenie dwóch kół zrobić w jak najkrótszym czasie. Nikt nie chciał startować jako pierwszy, emocje więc były tu widoczne.

Po demonstracji poprawnej „rundy” konkursowej przez osoby sędziujące z Pobiedzisk pierwsze dwie drużyny rozpoczęły zmagania. Publiczność dopingująca zawodników była spora. Prócz konkurencyjnych drużyn i pracowników  Tip-Topolu obecna była również większość właścicieli warsztatów, które znalazły się w finale. Dwa zespoły startowały jednocześnie pod surowym okiem czterech sędziów i czujnym obiektywem dwóch kamer monitorujących cały finał. Każda drużyna miała możliwość dokonać przekładki dwukrotnie, co miało zwiększyć szanse w przypadku np. potknięcia w jednej turze. Do finalnej rozgrywki brany był lepszy czas danego zespołu. Za niepoprawne wykonanie poszczególnych elementów groziły punkty karne. Na specjalnie przygotowanej tablicy zapisywane były na bieżąco czasy poszczególnych drużyn. Tu również stał ciągle tłum analizujący czasy swoje na tle konkurencji.

Wydawałoby się, że drużyny wykonują na co dzień przekładkę w swoich warsztatach i taka rywalizacja to nich nic nadzwyczajnego. Cóż jeśli w grę wchodzi tak wysoka pula nagród to nawet ekspertom trzęsły się ręce i pot leciał z czoła. Zacięta rywalizacja zakończyła się zwycięstwem firmy Opmar z Choroszczy w składzie Paweł MilewskiMarek Suchodoła. Dla swojego warsztatu odebrali nagrodę główną – zestaw: montażownicę AS933 2V z ramieniem Super RM o wartości 40 000 PLN brutto

Laureci drugiego miejscadrużyna firmy Wulis z Turka w składzie Henryk Weber i Marcin Perliński otrzymali zestaw Invento – montażownicę TC720 oraz wyważarkę VB300 o wartości 12 000 PLN brutto.

Ostatnie wolne miejsce na podium zajął zespół firmy Wulkano z Polanicy w składzie Daniel ŻakTomasz Kuźmicki. Wygrali oni wyważarkę VB 300 wartą 5 000 PLN brutto.

Wszyscy uczestnicy prócz okolicznościowych dyplomów i upominków otrzymali również roczną prenumeratę Przeglądu Oponiarskiego od patrona medialnego Tip-Topol Tour 2013.

Po takiej porcji wrażeń w ramach relaksu cała finałowa grupa udała się na zwiedzanie rozbudowanego na EURO 2012 stadionu KKS Lech przy ulicy Bułgarskiej, a dzień zakończyła na okolicznościowej kolacji. Poniżej znajduje się pełna lista finalistów wraz z uzyskanymi czasami.

Autor zdjęć: Sławomir Górzyński Przegląd Oponiarski

Dowiedz się więcej

Finał Tip-Topol Tour – relacja
Finał Tip-Topol Tour – relacja

Trasa tegorocznego Tip-Topol Tour dobiegła końca. Cykl, składał się z 11 imprez, zorganizowanych w różnych częściach Polski. Ostatnim punktem trasy była bełchatowska hala Energia. Wiemy już, że jubileuszowa edycja Touru była pod wieloma względami rekordowa. Tip-Topol Tour w Bełchatowie Firma Tip-Topol obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji tegoroczny cykl spotkań z klientami […]

,,Jak najbliżej klienta” – wywiad z Piotrem Boruckim z firmy Tip-Topol
,,Jak najbliżej klienta” – wywiad z Piotrem Boruckim z firmy Tip-Topol

Tip-Topol ma już 25 lat. Obok takiego jubileuszu nie można przejść obojętnie, zwłaszcza że firma wciąż jest na fali wznoszącej i odnosi kolejne sukcesy. Na nasze pytania odpowiedział Piotr Borucki – syn założyciela firmy Tip-Topol, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Programu Oponiarskiego. Ćwierć wieku to bardzo długo, jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele przemian dokonało się […]

Podsumowanie Tip-Topol Tour 2013
Podsumowanie Tip-Topol Tour 2013

Rekordowa frekwencja – 2580 gości i 1460 firm, to statystyki tegorocznego Tip-Topol Tour. Spotkaniom odbywającym się w 11 miastach w kraju towarzyszył wyjątkowy program. Tour odbywał się bowiem w roku 25. jubileuszu firmy. Rekordowy Tip-Topol Tour Głównym celem spotkań było przedstawienie oferty maszyn i urządzeń przygotowanej na sezon jesienno-zimowy. Impreza miała targowy charakter. Klienci odwiedzali […]

Rekord Guinnessa w wymianie kompletu kół na czas
Rekord Guinnessa w wymianie kompletu kół na czas

Ile trwa wymiana koła w pojeździe? Zazwyczaj kilka minut. To niewiele, jednak może być o wiele szybciej. Niemiecka ekipa podjęła się ustanowieniu nowego rekordu Guinnessa w wymianie kompletu kół na czas. Co ważne, bez użycia elektrycznych narzędzi! Czteroosobowa ekipa podjęła się próby pobicia rekordu w obecności oficjalnej komisji. Zadanie nie było łatwe, ponieważ ustanowienie rekordu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!