Poznaj budowę i działanie rozrusznika na darmowym szkoleniu online

, 27 listopada 2019, 15:10

Firma Valeo udostępniła kolejny webinar szkoleniowy, tym razem poświęcony budowie i zasadzie działania rozrusznika silnika spalinowego. Dzięki formule szkolenia online, wystarczy w dowolnym momencie poświęcić 25 minut, by poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

Materiał przygotowano zarówno z myślą o początkujących adeptach techniki motoryzacyjnej, jak i doświadczonych mechanikach. Kurs rozpoczęto od podstaw działania układu elektrycznego pojazdu, stopniowo przechodząc do coraz bardziej zaawansowanych treści.

Rozrusznik w szkoleniu online Valeo jest rozkładany na czynniki pierwsze. Po kolei, z wykorzystaniem schematów graficznych, omówione zostają wszystkie jego elementy oraz pełnione przez nie funkcje. Trener techniczny szczegółowo omawia procesy zachodzące w rozruszniku. Tłumaczy, w jaki sposób energia elektryczna przetwarzana jest na siłę obrotową oraz w jaki sposób ta siła przekazywana jest na koło zamachowe silnika pojazdu.

Dzięki szkoleniu można dowiedzieć się m.in. jak działa elektromagnes w rozruszniku, jak zbudowana jest przekładnia, której zastosowanie umożliwiło znaczne zmniejszenie rozmiarów rozrusznika we współczesnych samochodach, a także poznać rodzaje rozruszników wykorzystywanych w motoryzacji i dowiedzieć się, z czego wynikają różnice w ich wydajności oraz trwałości.

Uczestnik szkolenia może w dowolnej chwili zatrzymać odtwarzanie webinaru lub przewijać materiał do tyłu lub do przodu. W ten sposób osoby początkujące mogą powtarzać i utrwalać sobie prezentowane informacje, natomiast te bardziej zaawansowane i znane pomijać. Aby otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia konieczne jest jednak obejrzenie większości materiału (17 z 25 minut). Po wykonaniu tego zadania, certyfikat stanie się dostępny do pobrania po lewej stronie interfejsu panelu szkoleniowego.

Baza webinarów jest systematycznie poszerzana o szkolenia, które są dostępne non stop, przez 24 godziny na dobę.

Oprócz omawianego wyżej webinaru dotyczącego rozruszników, w bazie Valeo znajdują się także szkolenia dotyczące sprzęgieł, kół dwumasowych, elementów układu klimatyzacji czy wycieraczek. Cała lista szkoleń dostępna jest na www.valeoservice.pl/pl/szkolenia-techniczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!