Ile kosztuje bezpieczeństwo na drodze?

, 11 stycznia 2017, 12:34

Untitled-1

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i chyba każdy zgodzi się, że nie ma ceny. Niestety, w Polsce wciąż jednak rozszerza się skala zjawiska obniżania jakości produktów, podszywania się niektórych sprzedawców pod markowych producentów, żerowania na niskiej świadomości kierowców i kuszenia wyjątkowo niską ceną. Czy polscy kierowcy dają się oszukać?

Uruchomione rok temu narzędzia do weryfikacji oryginalności produktów ksenonowych marki OSRAM z miesiąca na miesiąc odnotowują coraz większą liczbę użytkowników. Strona www.osram.com/trust, umożliwiająca kierowcom sprawdzenie, czy zakupiona lampa jest oryginalna to doskonałe rozwiązanie i wyjście naprzeciw klientom marki OSRAM.

– „Widzimy coraz większą liczbę testów sprawdzających oryginalność naszych produktów, a Polska jest w czołówce takich zapytań. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo zwiększa się świadomość kierowców. Wolą oni wydać więcej, ale kupić markowy produkt ze sprawdzonego źródła. Jednak jest to też sygnał, że problem podróbek lamp ksenonowych jest w Polsce bardzo poważny” – mówi Magdalena Bogusz, marketing menedżer w segmencie oświetlenia motoryzacyjnego marki OSRAM.

Większość weryfikacji kończy się pozytywnym wynikiem świadczącym o kupnie oryginalnego produktu, choć zdarzają się złe wiadomości. Część zapytań to również sytuacje wątpliwe – takie, gdy np. unikatowy kod na lampie nie jest spójny z numeracją na opakowaniu. W takich przypadkach klient odsyłany jest na stronę www.czyoryginal.pl, gdzie na podstawie zdjęć eksperci firmy pomagają rozstrzygnąć pochodzenie lampy.

untitled-1ass

Rolą markowych producentów jest reagować, pomagać, rozwiewać wątpliwości, wspierać przy ich rozstrzyganiu, podpowiadać gdzie sprawdzić, jak kupić, czego się wystrzegać. Kluczową rolę odgrywają tu także warsztaty, będące bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu pomiędzy producentem źródeł światła a konsumentem. Wymieniając żarówki czy lampy w serwisie, kierowcy zdają się na poradę i fachowość mechanika. Dlatego warsztat powinien być miejscem, gdzie montuje się tylko oryginalne produkty. A żeby tak się stało serwisy powinny przede wszystkim korzystać ze sprawdzonych źródeł zakupu. To tutaj kierowcy powinni też uzyskać informację o konsekwencjach, jakie może nieść za sobą montowanie w samochodzie podróbek i produktów niskiej jakości.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!