,,Świecimy przykładem na drodze” – nowa kampania HELLA

, 13 sierpnia 2014, 7:55

HELLA Polska rozpoczęła akcję ,,Świecimy przykładem na drodze” i podpowiada, jak być odpowiedzialnym kierowcą o każdej porze dnia i nocy. W ramach kampanii, kierowcy mogą skorzystać m.in. z publikowanych przez firmę porad, nowego konfiguratora żarówek oraz dedykowanej strony na Facebooku.

Dobre światła w samochodzie

Kierowcom często zależy na pokonywaniu jak największych odległości w możliwie krótkim czasie. Z tego powodu chętnie wybierają podróżowanie nocą, nie wiedząc jak bardzo może być to niebezpieczne. Statystyki wykazują, że właśnie wtedy dochodzi do większej liczby wypadków, biorąc pod uwagę natężenie ruchu. Równie bagatelizowanym problemem jest schematyczne działanie kierowców, którzy zapominają o sprawdzeniu tak podstawowego aspektu, jakim jest oświetlenie pojazdu.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i uczestników ruchu drogowego wystartowała pierwsza edycja kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze” na rzecz prawidłowego oświetlenia pojazdów. Przedsięwzięcie zainicjowane jest przez firmę HELLA Polska. Działania podjęte przez organizatorów akcji edukacyjnej mają znacząco wpłynąć na zmianę przyzwyczajeń kierowców, pokazując jak bardzo istotna jest dbałość o dobre światła samochodowe.

–  „Wychodzimy poza schematy zachowań przyjęte przez kierowców. Wyjaśniamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jak wielkie znaczenie dla ich bezpieczeństwa ma prawidłowy dobór i ustawienie świateł. Kampania obejmuje szeroko rozumianą edukację dotycząca właściwej eksploatacji oświetlenia samochodu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jej celem jest zwiększenie świadomości, że sprawdzanie stanu technicznego, ustawienia świateł oraz stopnia zużycia żarówek powinno stać się nawykiem każdego kierowcy." – mówi Monika Maciejewska, dyrektor działu marketingu HELLA Polska.

Każdy samochód świeci inaczej

Inicjatorzy kampanii zwracają uwagę na błędne przyzwyczajenia kierowców tj. zapominanie, że każdy samochód inaczej oświetla drogę, a większość z nas jeździ pamięciowo stosując jako punkt odniesienia tylne światła poprzedzającego pojazdu. Szczególnie w okresie wakacyjnym częściej spotkać można pieszych poruszających się po drogach do późnej nocy i nie noszących odblaskowych elementów. Z tego powodu HELLA Polska została również partnerem „Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych” i informuje, jak prawidłowo powinni zachowywać się uczestnicy ruchu oraz jak mają dostosować prędkość jazdy do mocy reflektorów oświetlających drogę.

–  „Propagujemy odpowiedzialność i  kulturę jazdy. Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie na drodze i wiedział, że nie używa się długich świateł, czy świateł przeciwmgielnych bez potrzeby. A także, że warto sygnalizować innym kierowcom przepalenie żarówki czy niesprawnego oświetlenia. Nasze działanie ma społeczny i medialny potencjał, dlatego wiemy, że kampania „Świecimy przykładem na drodze” ma szansę wpłynąć na przyzwyczajenia kierowców." – dodaje Monika Maciejewska.

Wybierz odpowiednie żarówki

Kierowcy, którym zależy na dobraniu odpowiedniego oświetlenia do swoich samochodów mogą skorzystać z konfiguratora żarówek firmy HELLA, dostępnego pod adresem: http://www.hella.com/MicroSite/bulbs/pl/index.html
Konfigurator daje możliwość dopasowania żarówek do niemal każdego auta. Co więcej, zawiera szczegółowe informacje o każdym produkcie, dzięki czemu przed zakupem można poznać wszystkie niezbędne parametry żarówek.

Przedsięwzięcie jest dodatkowo wsparte komunikacją z internautami, którzy mają możliwość poszerzania wiedzy za pomocą Facebooka: https://www.facebook.com/hella.swiecimy.przykladem
Na fanpage'u akcji publikowane są porady, dzięki którym korzystanie z dróg będzie bezpieczniejsze. Kampania HELLA Polska ma także własną stronę internetową. Jej lektura pozwoli poszerzyć wiedzę na temat oświetlenia samochodowego, a także innych elementów bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo jazdy (np. czujnik deszczu, GPS, klimatyzacja).

Strona internetowa kampanii znajduje się pod adresem: http://www.hella.com/cardriver/pl/index.html

Dowiedz się więcej

Wycieraczki HELLA – dopasowane do potrzeb kierowców
Wycieraczki HELLA – dopasowane do potrzeb kierowców

Wycieraczki samochodowe stanowią pokaźną część asortymentu firmy HELLA. Bogaty wybór pozwala użytkownikom dopasować optymalny produkt, zarówno do pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, a nawet rolniczych. Oferta dla 94% samochodów Wycieraczki uchodzą za jeden z najmniej skomplikowanych elementów wyposażenia samochodu. Jest to błędny pogląd, gdyż pełniona przez nie istotna funkcja zmusza producentów do stałego udoskonalania oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!