Menu

NTN-SNR

Wymiana sprzęgiełka alternatora: błędy w montażu

Najczęściej występujące problemy w sprzęgiełku alternatora w trakcie użytkowania są związane z nadmiernym hałasem oraz z uszkodzonymi rolkami. Z jakich błędów wynikają poszczególne skutki pracy tego elementu alternatora?

Głośna praca paska alternatora w samochodach Volkswagena

Hałas podczas pracy napędu alternatora może być objawem usterki, która z czasem doprowadzi do uszkodzenia innych podzespołów. Przyczyn może być kilka.

Identyfikacja modelu łożyska w Chevrolecie Epica

Chevrolet Epica produkowany był w latach 2006-2009. Samochód ten wyposażony był w dwa rodzaje łożysk zespolonych przednich.

Elastyczne koło pasowe – montaż i demontaż

Zadaniem elastycznego koła pasowego jest płynne przenoszenie napędu z wału korbowego na akcesoria silnika.

Elastyczne koła pasowe – metody kontroli

Oględziny koła pasowego wykonujemy co 60.000 km lub przy każdej wymianie paska klinowego. W jaki sposób najłatwiej sprawdzić koło pasowe podpowiadają specjaliści z NTN-SNR.

Rodzaje kół pasowych i ich zastosowania

Koło pasowe nie jest tak prostą konstrukcją jak mogłoby się wydawać. Na rynku są dostępne cztery różne rodzaje kół, stosowane w zależności od typu silnika. Od standardowych „sztywnych” po te, montowane w samochodach z systemami Start&Stop.

Zalecenia montażu/demontażu czujnika prędkości koła

Czujnik prędkości koła jest istotnym elementem wielu układów bezpieczeństwa. Wystarczy wspomnieć ABS, ESP, TCS, etc.

NTN/SNR na targach ProfiAuto Show 2017

Firma znana przede wszystkim z produkcji łożysk, przyjechała na targi z dużym stanowiskiem, równie mocno obsadzonym specjalistami w branży.

Nowa linia czujników prędkości koła NTN-SNR

Dokładnie 20 lat od uruchomienia w fabryce w Seynod, w regionie Górnej Sabaudii we Francji, seryjnej produkcji pierwszego, wyposażonego w enkoder magnetyczny, łożyska koła ASB (Active Sensor Bearing), NTN-SNR wprowadza na rynek nową linię czujników prędkości koła na niezależnym rynku części zamiennych.

Targi ProfiAuto Show 2016: NTN-SNR

W tej edycji targów NTN-SNR stawia przede wszystkim na szkolenia techniczne, prezentujące wymianę rozrządu w silnikach 1.6 Hondy, silnikach Subaru Boxer oraz wymianę łożyska koła z piastą. Łącznie, podczas targów odbyło się sześć szkoleń. Drugim rzucającym się w oczy elementem stoiska była aplikacja mobilna, TechScaN'R. Rozpoznaje ona numer części NTN-SNR z naklejki na pudełku, a […]

NTN-SNR to dwie marki działające wspólnie na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów (aftermarket) oraz rynku pierwotnym (OE). Wspólnie są światowym liderem w produkcji łożysk, przegubów homokinetycznych, techniki liniowej, rolek prowadzących, części zawieszenia i innych elementów. Element, na którym marki zbudowały swoją rozpoznawalność to oczywiście łożyska, zbierające bardzo dobre opinie w branży. Obecnie firma stawia przed sobą zadania w zakresie wsparcia warsztatów samochodowych, montujących jej produkty. Prowadzi szkolenia stacjonarne oraz online, a także publikuje materiały techniczne. NTN-SNR działa nie tylko na rynku motoryzacyjnym, ale także m.in. lotniczym, kolejowym czy przemysłowym. Więcej informacji na temat marek oraz ich oferty można znaleźć w powyższych artykułach.