Akademia Menadżera – nowy projekt Inter Cars

20 października 2016, 13:42

Inter Cars zachęca właścicieli i kierowników serwisów do rozwijania kompetencji własnych i pracowników. W tym celu wychodzi z inicjatywą, jaką jest Akademią Menadżera.

24 września odbyło się pierwsze z cyklu spotkań – szkoleń. Konferencja zgromadziła ponad 400 klientów Inter Cars i była wstępem do kolejnych siedmiu treningów rozwoju kompetencji.

– „Chcieliśmy dać klientom coś nowego, innego. W ten sposób wyprzedzamy konkurencję, a klienci dostają od nas coś, co pomoże im się rozwinąć, podnieść kompetencje i dostosować do szybko zmieniającego się rynku." – mówi Michał Adamaszek, dyrektor Regionu Zachodniego Inter Cars.

O programie

Akademia Menedżera to długofalowy projekt, który rozpoczął się w kwietniu. Realizowany jest przy współpracy z firmą DEA, specjalizującą się w szkoleniach biznesowych. W sierpniu przeprowadziła ona 18 audytów w wybranych warsztatach i serwisach w czterech śląskich miastach. Sprawdzano w nich porządek, dojazd, jakość obsługi klienta, dosprzedaż, proponowanie dodatkowych produktów, oznakowanie, a także wizerunek w internecie. Dokonano nie tylko  wywiadów z pracownikami serwisów, ale także z pracownikami Inter Cars. Celem audytów było odpowiednie przygotowanie i sprawdzenie, co tak właściwie wymaga dopracowania w jakości obsługi klienta czy wizerunku warsztatów.

– „Sztuką jest osiągnąć wysoki standard obsługi klienta, a prawdziwym mistrzostwem utrzymać go na stałe." – mówi Mirosław Kot, właściciel firmy DEA, akredytowany coach ACC ICF.

Celem Akademii Menadżera jest podniesienie poziomu kompetencji klientów Inter Cars. Tematy, z jakimi spotkają się uczestnicy na kolejnych szkoleniach, to między innymi techniki sprzedaży usług i części samochodowych, profesjonalna obsługa klienta, wizerunek firmy w miejscu pracy i w internecie. Podczas spotkań poruszany jest także temat skutecznego zarządzania zespołem oraz strategii rozwoju warsztatu i zarządzaniu poprzez cele.

Pierwsze spotkanie

Konferencja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się od rozdania nagród. Uhonorowano dwie firmy, wyróżniające się najwyższą jakością usług podczas przeprowadzonych audytów. Nagrody w imieniu Inter Cars przekazał dyrektor grupy Bielsko – Tomasz Żak. Ponadto każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w Akademii Menedżera. Zaproszeni goście brali także aktywny udział w konferencji. Największe poruszenie wywołał temat obiekcji, z jakimi mogą spotkać się właściciele warsztatów.

Następne spotkania będą w dużym stopniu praktycznym treningiem odnoszącym się mocno do codziennej pracy. Dzięki temu klienci Inter Cars będą odpowiednio przygotowani, by radzić sobie z różnego rodzaju obiekcjami. Konferencja zakończyła się uroczystą kolacją, po której przyszedł czas na atrakcję wieczoru, czyli występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Zainteresowanie Akademią Menedżera okazało się na tyle duże, że już wiadomo, iż wystartuje druga edycja szkoleń.

Dowiedz się więcej

Inter Cars jest już w Estonii
Inter Cars jest już w Estonii

Spółka Inter Cars otworzyła swoją pierwszą filię w stolicy Estonii. Pod koniec września, w Tallinnie została otwarta pierwsza filia Inter Cars w Estonii. Znajduje się przy ul. Akadeemia tee 78, zajmując powierzchnię 1000 m2. Otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 9.00-14.00. Obecnie w asortymencie są części do […]

Śledź Baja Inter Cars online
Śledź Baja Inter Cars online

Inter Cars przeprowadzi internetową transmisję na żywo rajdu Baja Inter Cars, który odbędzie się 21-23 października w Żaganiu. Relacja online będzie dostępna na stronie www.ic-tv.eu oraz na firmowej stronie Facebook. Transmisja zacznie się w piątek o godzinie 15:25 i będzie trwała aż do zakończenia rajdu w niedzielę. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Inter Cars i […]

Minister w Centrum ILS
Minister w Centrum ILS

Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, na zaproszenie Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych odwiedziła Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat problemów niezależnej branży motoryzacyjnej. Wizyta  w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS miała miejsce 11 października. W spotkaniu z Jadwigą Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

jaaaaa, 25 października 2016, 0:24 0 0

Yankuuuuu widzę Cię na zdięciu :0

Odpowiedz