Minister w Centrum ILS

26 października 2016, 14:13

Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, na zaproszenie Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych odwiedziła Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat problemów niezależnej branży motoryzacyjnej.

Wizyta  w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS miała miejsce 11 października. W spotkaniu z Jadwigą Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, wzięli udział m.in. Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu Inter Cars SA oraz Wojciech Aleksandrowicz, prezes zarządu ILS Sp. z o.o.

Alfred Franke zaprezentował minister działalność SDCM i zwrócił uwagę na główne problemy niezależnej branży motoryzacyjnej, w szczególności związane z aktualnie toczącymi się pracami legislacyjnymi w Unii Europejskiej na temat telematyki i homologacji.

Podczas wizyty minister Jadwiga Emilewicz zapoznała się również z działalnością Inter Cars, historią powstania i rozwoju spółki. Krzysztof Soszyński mówił także o systemie filialnym, dynamice wzrostu całej grupy Inter Cars oraz perspektywach rozwoju i planach na przyszłość w dystrybucji części motoryzacyjnych.

– "Przewidujemy, że w 2020 r. ponad 60% przychodów grupy kapitałowej będzie pochodziło z zagranicy. Stajemy się kluczowym podmiotem w tym segmencie również w Europie. Wspieramy polską przedsiębiorczość i rodzimy kapitał." – podkreślał wiceprezes zarządu Inter Cars.

Z kolei Wojciech Aleksandrowicz przybliżył zagadnienia związane z logistyką firmy.

– "Transport organizowany przez ILS przejeżdża rocznie 25 milionów kilometrów. Z magazynów wydawanych jest ponad 120 milionów sztuk towarów" – mówił prezes zarządu ILS Sp. z o.o.

Ważnym punktem spotkania było zwiedzanie, będącego już na ukończeniu, Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju miała okazję zobaczyć główną halę obiektu o powierzchni 30 000 m2 oraz poznać pracę nowoczesnego systemu do sortowania towarów. Z zainteresowaniem minister spotkały się także podejmowane oraz planowane przez Inter Cars działania z zakresu edukacji i wspierania szkolnictwa zawodowego, wśród których wymienić można program „Młode Kadry”.

Dowiedz się więcej

Akademia Menadżera – nowy projekt Inter Cars
Akademia Menadżera – nowy projekt Inter Cars

Inter Cars zachęca właścicieli i kierowników serwisów do rozwijania kompetencji własnych i pracowników. W tym celu wychodzi z inicjatywą, jaką jest Akademią Menadżera. 24 września odbyło się pierwsze z cyklu spotkań – szkoleń. Konferencja zgromadziła ponad 400 klientów Inter Cars i była wstępem do kolejnych siedmiu treningów rozwoju kompetencji. – „Chcieliśmy dać klientom coś nowego, […]

Śledź Baja Inter Cars online
Śledź Baja Inter Cars online

Inter Cars przeprowadzi internetową transmisję na żywo rajdu Baja Inter Cars, który odbędzie się 21-23 października w Żaganiu. Relacja online będzie dostępna na stronie www.ic-tv.eu oraz na firmowej stronie Facebook. Transmisja zacznie się w piątek o godzinie 15:25 i będzie trwała aż do zakończenia rajdu w niedzielę. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Inter Cars i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 października 2016, 20:42 0 0

mają rozmach reszta chyba wymięka

Odpowiedz

atib, 2 listopada 2016, 13:39 0 0

hehe, rozmach? nie pracowałeś tu :-)

Odpowiedz