Castrol i Inter Cars sponsorami RSMP

, 30 marca 2016, 15:54

Firmy Castrol oraz Inter Cars zostały oficjalnymi sponsorami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zarówno Castrol, jak i Inter Cars od lat wspierają sporty motorowe. Pokrywa się to ze strategią marketingową obu firm.

– Nie od dziś wiadomo, że Krzysztof Oleksowicz, założyciel i Członek Zarządu Inter Cars, sam jest kierowcą rajdowym i wielkim pasjonatem motorsportu – mówi Radosław Grześkowiak, Dyrektor Marketingu i Promocji Inter Cars Marketing Services – Również jego syn, Maciek, przez wiele lat brał udział w kolejnych edycjach RSMP, jako kierowca teamu rajdowego Castrol –  TRW – Inter Cars. Firma Inter Cars współpracowała i nadal współpracuje z wieloma osobowościami polskiego motorsportu m.in. z: Krzysztofem Hołowczycem, Tomaszem Kucharem, Grzegorzem Staszewskim czy Bartkiem Ostałowskim. – dodaje.

Tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekają spore zmiany, które powinny przynieść pozytywne efekty. Sezon rusza już w dniach 15-17 kwietnia od asfaltowego Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Miesiąc później rozegrana zostanie jedyna szutrowa runda w sezonie, Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup (27-29 maja).

Dla firmy Castrol sponsoring motorsportu to od początku element strategii biznesowej. Na trasach rajdowych i torach wyścigowych jakość i wytrzymałość olejów Castrol może być testowana w najbardziej ekstremalnych warunkach.

– Castrol wielokrotnie pomagał zdobywać najwyższe trofea w wyścigach Formuły 1 lub rajdowych mistrzostwach świata serii WRC, a w Polsce od lat sponsoruje wydarzenia motoryzacyjne oraz zespoły i zawodników indywidualnych. – podsumowuje Sławomir Radoń, Director Central Eastern Europe w firmie Castrol – Obecność marki Castrol w RSMP to naturalna kontynuacja organizowanego w latach 2012-2013 cyklu Castrol EDGE Trophy, który dla młodych kierowców był okazją do rozpoczęcia przygody z motorsportem na wysokim poziomie. – dodaje.

Castrol jest obecny w polskich rajdach od kilkudziesięciu lat, wspierał m.in. takich kierowców jak Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Andrzej Lubiak, Leszek Kuzaj czy Maciej Lubiak.

Nad cyklem będzie czuwał również nowy promotor, spółka Rajdomania. Jej zadaniem będzie nie tylko promocja samego rajdu i jego części sportowej, ale również stworzenie wielkiego wydarzenia, które można rozbudować w oparciu o atmosferę panującą dookoła parku serwisowego i do którego można zaprosić osoby do tej pory w ogóle nieinteresujące się sportami motorowymi.

Wypracowany model współpracy pomiędzy PZM, Rajdomanią a Castrol i Inter Cars ma olbrzymi potencjał i powinien przyczynić się do popularyzacji oraz rozwoju Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w 2016:

  1. Rajd Świdnicki-KRAUSE 2016, 15-17 kwietnia, Świdnica
  2. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016, 27-29 maja, Gdańsk
  3. Rajd Rzeszowski 2016, 4-6 sierpnia, Rzeszów
  4. Rajd Nadwiślański 2016, 9-11 września, Puławy
  5. Rajd Dolnośląski 2016, 6-8 października, Polanica-Zdrój
  6. Rajd Arłamów 2016, 3-5 listopada, Arłamów
     

Dowiedz się więcej

Gala Biesiadna – jak sprawdzać wyniki
Gala Biesiadna – jak sprawdzać wyniki

Kilka dni zostało do końca pierwszego cyklu okresu rozliczeniowego konkursu Gala Biesiadna. Pokazujemy jak sprawdzić wyniki. Konkurs Inter Cars Gala Biesiadna trwa do 9 września. Rozliczany jest jednak w rozbiciu na miesięczne cykle. Pierwszy z nich kończy się już 9 kwietnia. I teraz, i w kolejnych miesiącach, warto więc na bieżąco śledzić swoje wyniki. W […]

Pierwszy rajd Castrol Inter Cars RSMP coraz bliżej
Pierwszy rajd Castrol Inter Cars RSMP coraz bliżej

Aż 60 załóg weźmie udział w Rajdzie Świdnickim – KRAUSE w ramach pierwszej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 44. Rajd Świdnicki – KRAUSE odbędzie się 15-17 kwietnia br. To od niego rozpocznie się tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, których sponsorami są firmy: Castrol i Inter Cars. W środę, 6 kwietnia, w […]

Kolejni partnerzy strategiczni Castrol Inter Cars RSMP
Kolejni partnerzy strategiczni Castrol Inter Cars RSMP

Firmy: Schaeffler, Michelin, TRW i Federal Mogul dołączyły do KYB i zostały partnerami strategicznymi Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Grupa Schaeffler jest dostawcą części zamiennych do samochodów, pojazdów użytkowych i urządzeń przemysłowych na całym świecie. Przedsiębiorstwo oferuje precyzyjne produkty i rozwiązania dla silników, skrzyni biegów oraz podwozia, jak również łożysk tocznych i ślizgowych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!