Rozszerzona oferta klocków Ferodo Eco-Friction

4 grudnia 2015, 13:57

Federal-Mogul Motorparts rozszerzył ofertę klocków hamulcowych o zerowej i niskiej zawartości miedzi – Eco-Friction.

Ferodo Eco-Frictionto opatentowana technologia stosowana na pierwszy montaż, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania producentów pojazdów. Jest przyjazna dla środowiska i poprawia bezpieczeństwo oraz skuteczność działania, czego dowodem jest krótsza droga hamowania. Testy wykonane na zlecenie producenta wykazały, że klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction nie tylko dorównują sile tradycyjnych produktów miedziowych, ale mają nad nimi istotną przewagę. Na przykład, droga hamowania popularnego Volkswagena Golfa Mk6 z prędkości 100 km/h skróciła się o 10%, a przy próbie hamowania ze 115 km/h o 17%.

Klocki Ferodo Eco-Friction mogą być montowane także w lekkich pojazdach dostawczych. Korzyści z takiego rozwiązania potwierdzają kolejne liczby: droga hamowania Peugeota Boxera i Fiata Ducato była krótsza o 12 lub 16 metrów z prędkości odpowiednio 100 km/h oraz 115 km/h. Testy zostały przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą – MIRA Ltd z Wielkiej Brytanii, zaś wyniki dotyczą porównania klocków Ferodo z drugą, konkurencyjną marką o najlepszych wynikach.

Oferta nisko i bezmiedziowych klocków hamulcowych Eco-Friction pokrywa w 90% zapotrzebowanie europejskiego parku samochodowego, zaś od 2016 roku odsetek ten wzrośnie do 95%. Oznacza to, że technologia Eco-Friction znajdzie zastosowanie we wszystkich obecnie produkowanych oraz nowych, popularnych modelach pojazdów. Klienci zyskają lepszą skuteczność hamowania dzięki przewadze technologicznej produktów o zmniejszonym wpływie na środowisko, co wynika z zerowej lub niskiej zawartości miedzi.

Obecnie klocki Ferodo Eco-Friction są używane na pierwszy montaż w nowym Audi A4, najnowszej generacji aut Mercedes-Benz Klasy C, a niebawem pojawią się również w modelach innych producentów.

– „Klocki Ferodo Eco-Friction są dostępne także dla klientów na rynku wtórnym. Dzięki temu otrzymują oni tę samą technologię i jakość znaną dotychczas z montowni najbardziej renomowanych marek świata motoryzacji” – mówi Marcin Sochaczewski, dyrektor ds. marketingu na region Europy Centralnej i Północnej z Federal-Mogul Motorparts Poland. – „Dzięki technologii Ferodo Eco-Friction z wyprzedzeniem spełniamy wymogi prawne w zakresie niskiej lub zerowej zawartości miedzi w produktach hamulcowych. Wprowadzając nowe produkty na rynek, oferujemy również wsparcie techniczne dla autoryzowanych serwisów i warsztatów niezależnych” – dodaje.

Dowiedz się więcej

Bezmiedziowe klocki Ferodo w nowym Audi i na aftermarkecie
Bezmiedziowe klocki Ferodo w nowym Audi i na aftermarkecie

Federal-Mogul Motorparts wprowadził klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction na pierwszy montaż Nowego Audi A4. Audi jest kolejnym producentem pojazdów, który stosuje w układzie hamulcowym przyjazną dla środowiska technologię Ferodo. Homologowane klocki Eco-Friction na przednią oś (FDB4616) wprowadzane są na rynek wtórny w tym samym czasie co produkt na pierwszy montaż. Przyjazna dla środowiska technologia Ferodo znajdzie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!