Nowy Katalog Filtrów Valeo 2015/16

6 maja 2015, 16:16

Francuski producent przedstawia kompleksową ofertę filtrów kabinowych oraz silnikowych. Filtry paliwa i powietrza z zielonym logo Valeo pasują do 90 proc. samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych jeżdżących po europejskich drogach. W przypadku filtrów oleju, pokrycie europejskiego parku pojazdów sięga 95 proc.

Katalog z pełną ofertą filtrów Valeo liczy 616 stron, na których szczegółowo opisane są referencje przeznaczone aż do 52 występujących w Europie marek samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Oprócz tych popularnych są również superauta, takie jak Ferrari czy Lotus, a także te prawie zapomniane – jak włoskie Innocenti i francusko-brytyjski Talbot, który zakończył produkcję samochodów w 1994 roku. W katalogu można znaleźć także produkty do oldtimerów, takich jak na przykład Saab 99 z 1967 roku.

Na pierwszych 350 stronach katalogu Valeo można znaleźć kompletną listę referencji filtrów, które można wyszukiwać po marce auta, modelu, roczniku, rodzaju jednostki napędowej i jej mocy. Możliwe jest także porównanie z numerami katalogowymi konkurencyjnych producentów. W drugiej części publikacji znajdziemy zdjęcia poszczególnych filtrów wraz z ich dokładnymi wymiarami (wyrażonymi w milimetrach). W papierowym katalogu można znaleźć także kod QR, który – po zeskanowaniu smartfonem – przeniesie użytkownika do filmów z instrukcją montażu filtrów.

Przeglądając nowy katalog warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę filtrów kabinowych, w której oprócz standardowych rozwiązań, znajdują się filtry z aktywnym węglem i polifenolem. Linia Valeo ClimFilter Supreme korzysta z technologii opatentowanej przez Valeo. Niezależne testy przeprowadzone w warunkach naturalnych (pod patronatem francuskiego instytutu Reseau National de Surveillance Aerobiologique) wykazały, że takie filtry zatrzymują 95 proc. zanieczyszczeń, alergenów i bakterii.

Wszystkie kabinowe filtry Valeo dostępne w Polsce wytwarzane są w europejskich fabrykach francuskiego producenta. Producent zapewnia, że ich jakość jest identyczna z tymi dostarczanymi producentom samochodów „na pierwszy montaż”, ponieważ powstają na tych samych taśmach produkcyjnych, z użyciem identycznych materiałów.

Katalog Filtrów Valeo obowiązuje w latach 2015-16 i zawiera opisy w języku polskim.

Dowiedz się więcej

Filtry Valeo ClimFilter Supreme dla lepszej jakości powietrza
Filtry Valeo ClimFilter Supreme dla lepszej jakości powietrza

Pierwotnym przeznaczeniem filtrów kabinowych była ochrona układu klimatyzacji przed zanieczyszczeniami. Obecnie pomagają one również poprawiać jakość powietrza wewnątrz pojazdu. By była ona jak najlepsza, firma Valeo opracowała filtr ClimFilter Supreme. Filtry kabinowe to element wyposażenia, który pojawił się w samochodach produkowanych pod koniec XX w. Początkowo stosowano je głównie w pojazdach wyposażonych w klimatyzację. Miały […]

Valeo zaprasza na ProfiAuto Show 2015
Valeo zaprasza na ProfiAuto Show 2015

Ważne produkty, szkolenia i bolid Formuły Student – tak w kilku słowach można streścić pomysł Valeo na targi ProfiAuto Show. Na nowym stoisku, którego scenografia przypomina tą zaprezentowaną na najważniejszych targach niezależnego aftermarketu – Automechanika 2014 –  zobaczymy nowoczesne rozwiązania oferowane przez Valeo na polskim rynku. Wśród nich znajdą się między innymi zestawy sprzęgła K4P […]

Alternatory i rozruszniki Valeo do pojazdów starszych niż 10 lat
Alternatory i rozruszniki Valeo do pojazdów starszych niż 10 lat

Valeo Classic to linia rozruszników i alternatorów do najpopularniejszych modeli pojazdów w wieku ponad 10 lat. Obejmuje ponad 160 referencji i pokrywa siedem na dziesięć takich pojazdów poruszających się po polskich drogach. Atutem oferty ma być relacja „cena – jakość”, stworzono ją z myślą o właścicielach samochodów, których wartość rynkowa pojazdów jest niższa. Polscy kierowcy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!