Alternatory i rozruszniki Valeo do pojazdów starszych niż 10 lat

12 czerwca 2015, 9:29

Valeo Classic to linia rozruszników i alternatorów do najpopularniejszych modeli pojazdów w wieku ponad 10 lat. Obejmuje ponad 160 referencji i pokrywa siedem na dziesięć takich pojazdów poruszających się po polskich drogach.

Atutem oferty ma być relacja „cena – jakość”, stworzono ją z myślą o właścicielach samochodów, których wartość rynkowa pojazdów jest niższa.

Polscy kierowcy bardzo często uważają, że markowe części są dla nich za drogie. Jeśli w dodatku sami jeżdżą starszym i tanim samochodem, inwestycję w markowe części traktują jako ekstrawagancję. Odrzucając ofertę części dobrych jakościowo bez sprawdzenia ceny, szukają tańszych alternatyw, często z fatalnym skutkiem.

Rozrusznik i alternator to kluczowe elementy dotyczące eksploatacji samochodu. Tańsze alternatywy dla markowych części zamiennych to elementy używane, niewiadomego pochodzenia oraz regenerowane chałupniczo. Pierwsze to prawdziwe jajko z niespodzianką – mogą działać przez lata lub zepsuć się następnego dnia. Ich stan jest po prostu niemożliwy do określenia, a dodatkowo, często mogą pochodzić z rozbiórki skradzionego samochodu. Części niewiadomego pochodzenia są wprawdzie – cokolwiek to znaczy – „fabrycznie nowe”, ale bardzo często pochodzą z Dalekiego Wschodu i gwarancja ich działania jest równie iluzoryczna, co ich jakość i trwałość. Producenci, którzy nie dostarczają swoich wyrobów na pierwszy montaż koncernom samochodowym, nie mają dostępu do dokumentacji technicznej pojazdu i ich części mogą nie odpowiadać wymaganiom danego modelu. Z kolei regeneracja wyeksploatowanego rozrusznika czy alternatora przez mechanika zależy głównie od umiejętności tego ostatniego, co jest bardzo trudne do zweryfikowania przez klienta.

Trzeba jeszcze pamiętać, że samochód starszy niż 10 lat nie jest wcale prosty w budowie. To przecież auto wyprodukowane już w XXI wieku, nasycone elektroniką, do którego obsługi także potrzebny jest tester diagnostyczny. W takich samochodach rozrusznik i alternator może być o wiele bardziej skomplikowany w budowie niż to, co znamy ze starych polskich samochodów.

Linia Valeo Classic Start & Alternator to markowe części sygnowane zielonym producenta części. Niższa cena tych produktów to konsekwencja faktu, że są to elementy fabrycznie regenerowane. Co kryje się za tym określeniem? Valeo skupuje z rynku wyeksploatowane „rdzenie” alternatorów i rozruszników, chroniąc w ten sposób środowisko naturalne. Do skupu kwalifikowane są tylko elementy, które nie są uszkodzone. Następnie na takim rdzeniu montowane są fabrycznie nowe elementy ruchome, dzięki czemu tak zregenerowana część jest równie sprawna i trwała jak nowa. Jest także objęta gwarancją producenta.

– „To jasno pokazuje, że angielskie określenie „remanufactured”, tłumaczone na język polski jako „fabryczna regeneracja” nie ma nic wspólnego z chałupniczą regeneracją dokonywaną w warsztatach” – mówi Roman Wierzbowski Product Manager z Valeo Service Eastern Europe.

Dowiedz się więcej

Nowy Katalog Filtrów Valeo 2015/16
Nowy Katalog Filtrów Valeo 2015/16

Francuski producent przedstawia kompleksową ofertę filtrów kabinowych oraz silnikowych. Filtry paliwa i powietrza z zielonym logo Valeo pasują do 90 proc. samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych jeżdżących po europejskich drogach. W przypadku filtrów oleju, pokrycie europejskiego parku pojazdów sięga 95 proc. Katalog z pełną ofertą filtrów Valeo liczy 616 stron, na których szczegółowo opisane […]

IV-ta Konferencja Valeo Service Eastern Europe
IV-ta Konferencja Valeo Service Eastern Europe

W miniony piątek, 24 kwietnia 2015 r. odbyła się IV-ta Konferencja Valeo Service Eastern Europe pod hasłem „Nowe perspektywy VALEO”. Dla ponad 50 zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele kluczowych firm dystrybucyjnych w Polsce, była to okazja do podsumowania działań Valeo w zakresie rozwoju nowych produktów w 2014 roku i jednocześnie zapoznania się z […]

175 nowości Valeo
175 nowości Valeo

Aż 175 nowych referencji do samochodów osobowych pojawiło się w czerwcu w ofercie Valeo. Poniżej szczegóły dotyczące nowości w poszczególnych liniach produktowych. Chłodzenie silnika Oferta chłodzenia silnika została poszerzona o 12 nowych referencji. Chłodnica – 11 ref.: FIAT Punto Evo 1.3; JEEP Cherokee (XJ), Wrangler II (TJ); KIA Carnival TT (GQ); NISSAN Tiida (C11X); OPEL […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!