Valeo zaprasza na ProfiAuto Show 2015

19 maja 2015, 15:19

Ważne produkty, szkolenia i bolid Formuły Student – tak w kilku słowach można streścić pomysł Valeo na targi ProfiAuto Show.

Na nowym stoisku, którego scenografia przypomina tą zaprezentowaną na najważniejszych targach niezależnego aftermarketu – Automechanika 2014 –  zobaczymy nowoczesne rozwiązania oferowane przez Valeo na polskim rynku. Wśród nich znajdą się między innymi zestawy sprzęgła K4P w połączeniu ze sprzęgłem wysokiej wydajności HEC, które z powodzeniem zastępują drogie dwumasowe koła zamachowe. Zobaczymy także supernowoczesne dwutarczowe sprzęgło suche DDC, same „dwumasy” opracowane przez inżynierów Valeo, sprzęgła samonastawne SAT, ofertę Classic oraz elementy układów stop-start. Nie zabraknie piór wycieraczek i klocków hamulcowych nowej gamy produktowej First, przeznaczonej do starszych aut, wyróżniającej się pozytywnym stosunkiem jakości do ceny.

– „Tak jak podczas poprzednich edycji targów ProfiAuto Show, nie ograniczymy się tylko do prezentacji naszych produktów, ale zadbamy także o poziom wiedzy odwiedzających targi. Na stoisku Valeo nasi specjaliści będą prowadzić szkolenia techniczne z wymiany zestawu sprzęgła czteroelementowego oraz praktyczne szkolenie z  klimatyzacji z makietą A/C” – zapowiada Agata Tomaszewska, odpowiedzialna za komunikację w Valeo Service Eastern Europe.

Francuski producent pochwali się również swoim wsparciem dla młodzieży. Dzięki zaangażowaniu Valeo w Formule Student startuje zespół wyścigowy AGH Racing studentów Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. Bolid zbudowany od podstaw w ramach tego projektu będzie jedną z atrakcji stoiska na targach w Katowicach.

„Chłodnica silnika tego pojazdu została zaprojektowana przez polskich inżynierów Valeo specjalnie pod wymagania określone przez studentów” – podkreśla Agata Tomaszewska.

Chłodnica to jednak nie jedyny element jaki pozwala, aby bolid mógł rywalizować na międzynarodowych torach. Valeo wykonuje dla zespołu wiele innych części takich jak elementy zawieszenia, piasty czy zwrotnice. O tym, jak jeździ się tym pojazdem i o wielu innych rzeczach będzie można usłyszeć od dwóch członków zespołu AGH Racing, którzy będą obecni na miejscu przez oba dni targowe.

Tegoroczna edycja ProfiAuto Show odbędzie się w dniach 23-24 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Targi będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 10.00-18.00 (sobota) i 10.00-16.00 (niedziela). Stoisko Valeo nosi numer 052 i będzie znajdowało się naprzeciw głównego wejścia do hali targowej.

Dowiedz się więcej

Nowy Katalog Filtrów Valeo 2015/16
Nowy Katalog Filtrów Valeo 2015/16

Francuski producent przedstawia kompleksową ofertę filtrów kabinowych oraz silnikowych. Filtry paliwa i powietrza z zielonym logo Valeo pasują do 90 proc. samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych jeżdżących po europejskich drogach. W przypadku filtrów oleju, pokrycie europejskiego parku pojazdów sięga 95 proc. Katalog z pełną ofertą filtrów Valeo liczy 616 stron, na których szczegółowo opisane […]

175 nowości Valeo
175 nowości Valeo

Aż 175 nowych referencji do samochodów osobowych pojawiło się w czerwcu w ofercie Valeo. Poniżej szczegóły dotyczące nowości w poszczególnych liniach produktowych. Chłodzenie silnika Oferta chłodzenia silnika została poszerzona o 12 nowych referencji. Chłodnica – 11 ref.: FIAT Punto Evo 1.3; JEEP Cherokee (XJ), Wrangler II (TJ); KIA Carnival TT (GQ); NISSAN Tiida (C11X); OPEL […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!