MEWA w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju

, 9 lipca 2014, 8:38

W firmie MEWA realizowane jest strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normy ISO, co daje korzyści dla klientów i środowiska naturalnego – firma bardzo oszczędnie wykorzystuje materiały, surowce i zasoby.

Technika w służbie ochrony środowiska

MEWA pierze czyściwa, wykorzystując biodegradowalne środki piorące i czyszczące, dozując je w możliwe minimalnych dawkach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania oznacza to redukcję obciążenia środowiska naturalnego o ponad 85 proc.

Stosując system ponownego wykorzystania wody do płukania i do prania można zaoszczędzić nawet połowę wody, w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. Stosowane w procesach prania instalacje kotłów parowych są wyposażone w wysokotemperaturowe komory spalania i płuczki gazów spalinowych. Miesięcznie pranych jest w ten sposób ponad 9 mln sztuk czyściw.

Nadająca się jeszcze do użytku woda jest odfiltrowywana z ostatniego płukania, uzdatniana i wykorzystywana ponownie w procesie prania. Brudna woda zanieczyszczona olejami, tłuszczami i rozpuszczalnikami, może być w ten sposób przekształcona w wodę o stopniu czystości wynoszącym do 99,8 proc. Wypłukiwane podczas prania z czyściw zużyte oleje wykorzystywane są ponownie jako źródło energii w zakładzie MEWY lub choćby w lokalnych ciepłowniach.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom w 2012 roku pozyskano w procesie prania niemal 7 mln litrów oleju.

Ponowne wykorzystanie ciepła

Ciepło odzyskiwane w procesie prania zamieniane jest w zakładach firmy MEWA w energię. MEWA stosuje wielostopniowe systemy odzyskiwania ciepła, które umożliwiają wykorzystanie ciepła odpadowego powstającego w zakładzie – w ten sposób woda używana w produkcji jest wstępnie nagrzewana i maszyny produkcyjne zasilane są całkowicie ciepłem odpadowym z większych instalacji. Umożliwia to pokrycie do 80 proc. zapotrzebowania energii przez linie piorące i suszące czyściwa tekstylne.

Zrównoważony rozwój

W 2012 r. firma MEWA zainwestowała około 28,8 mln euro w innowacje w swoich zakładach, w tym w technologie służące ochronie środowiska. Ciągła optymalizacja urządzeń i instalacji technologicznych i ekologicznych pozwala sukcesywnie redukować obciążenie środowiska naturalnego.


 

Dowiedz się więcej

Katalog „World Wide Work by MEWA” już dostępny
Katalog „World Wide Work by MEWA” już dostępny

Katalog „World Wide Work by MEWA” zawiera całą paletę możliwości dostosowanych do każdego klienta na 350 stronach. Publikacja oferuje większy niż dotąd wybór artykułów modnych marek dla wszystkich zawodów i branż. Katalog nowych marek odzieży ochronnej i artykułów BHP, oferowanych przez firmę MEWA, dostępny będzie od 1 września 2014 r. Obuwie ochronne wyznaczającej trendy mody, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!