Bilstein przed startem 24-godzinnego wyścigu

16 czerwca 2014, 14:03

Specjaliści zawieszenia BILSTEIN, głównego partnera 24-godzinnego wyścigu na Nürburgringu, przygotowują się do startu zawodów. Przez trzy dni blisko 200 tys. osób będzie obserwować na sławnej Północnej Pętli (Nordschleife) zmagania reprezentantów 30 zespołów, które łącznie wystawiły aż 175 samochodów.

Faworyci nadchodzącej rywalizacji postawili na rozwiązanie oferowane przez Bilstein – modularny system tłumienia (MDS), czyli topowy produkt marki dla sportu motorowego. Eksperci z niemieckiego Ennepetal nie tylko dostarczają zespołom zawieszenie, ale także zapewniają na miejscu wsparcie techniczne w postaci inżynierów, kierowanych przez samego Martina Flicka, szefa działu Motorsport. Niebiesko-żółta ciężarówka Bilstein ustawiona na padoku, z mobilnym warsztatem, magazynem części zamiennych i salą konferencyjną, służy przez całą dobę jako baza doświadczonego zespołu Bilstein, który po raz pierwszy występuje w firmowych barwach. Nawet kilka dni przed rozpoczęciem wyścigu widać, że charakterystyczna kolorowa ciężarówka służy fanom sportu motorowego przybyłym na Nürburgring jako miejsce spotkań.

Pomalowany w barwy Bilstein Aston Martin V12 Vantage GT3 będzie startował w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu już po raz drugi. Za jego kierownicą zobaczymy trzech kierowców: Stefana Mücke (Niemcy), Darrena Turnera (Wielka Brytania) i Pedro Lamy'ę (Portugalia). Po zeszłorocznym występie, który zgodnie oceniono jako poniżej prawdziwych możliwości kierowców i samochodu, w tym roku cel został wytyczony bezkompromisowo: zwycięstwo. Ale nie będzie łatwo, ponieważ ubiegłoroczni zwycięzcy nie mają zamiaru odpuścić. Zespół Black Falcons wystawi ponownie Mercedesa SLS AMG GT3, także z zawieszeniem Bilstein MDS, który poprowadzą Niemcy Christian Menzel i Lance David Arnold oraz Andreas Simonsen (Szwecja) i Jeroen Bleekemolen (Holandia). Kolejni groźni rywale "Billiego" to ekipa Phoenix Racing, którego także niebiesko-żółte Audi R8 LMS Ultra wygrało tu, w "zielonym piekle", w 2012 roku, również korzystając z zawieszenia Bilstein MDS. W tym roku za kierownicą tego bardzo szybkiego samochodu zobaczymy Marcela Fässlera (Szwajcaria), Laurensa Vanthoora (Belgia) oraz Franka Stipplera i Marca Bassenga (Niemcy).

Poza czołowymi zespołami, także liczne ekipy startujące w różnych klasach tego 24-godzinnego wyścigu oraz w mniejszych eventach organizowanych przy okazji – Super Touring Car i Youngtimer Trophy – zdecydowały się na zastosowanie elementów Bilstein.

W czasie 24-godzinnego wyścigu na Nürburgingu można wziąć udział w konkursie Bilstein. Każdy może zarejestrować się na dedykowanej stronie www.bilstein.de/wohnzimmer. Główna nagroda, przeznaczona dla ośmiu zwycięzców, to wycieczka do siedziby zespołu Aston Martin Racing w Wielkiej Brytanii, podczas której będzie można obserwować codzienną pracę zespołu. Kolejnych pięciu szczęśliwców zostanie zaproszonych do udziału w Szkole Bezpiecznej Jazdy na Nürburgringu. Trzecia nagroda – także dla 5 osób – to zestawy modeli samochodów firmy Carrera.

Wyścig zostanie rozegrany pomiędzy 19 a 22 czerwca 2014 r.

Dowiedz się więcej

Zawieszenie Airmatic Bilstein w ofercie Auto Partner SA
Zawieszenie Airmatic Bilstein w ofercie Auto Partner SA

Auto Partner przypomina, że posiada w sprzedaży najszerszą na rynku, dostępną „od ręki” ofertę zawieszenia Airmatic firmy Bilstein. Zawieszenie Airmatic to połączenie zalet zawieszenia pneumatycznego oraz amortyzatorów z regulowaną siłą tłumienia. Takie rozwiązanie zapewnia komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych parametrów użytkowych. Szczegółowy wykaz dostępnych referencji u przedstawicieli handlowych i na stronie www.auto-partner.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!