,,Mamy plany zwiększenia naszego udziału w polskim rynku” – wywiad z Dyrektorem Handlowym Procodis Polska

11 kwietnia 2013, 11:28

Procodis France to działający od 20 lat producent części motoryzacyjnych. Firma stawia właśnie pierwsze kroki na polskim rynku. Na nasze pytania odpowiedział Dyrektor Handlowy polskiego oddziału Procodis, Tomasz Waberzek.

Tomasz Waberzek Procodis PolskaProcodis działa na rynku niezależnym od ok. 20 lat, ale w Polsce może nie być rozpoznawany nawet wśród ludzi związanych z branżą motoryzacyjną. Jak w kilku słowach opisałby Pan dotychczasową działalność firmy?

Procodis to nazwa, która zawiera w sobie trzy słowa które stanowią filar działalności firmy: Produkcja, Koncepcja, Dystrybucja (Production, Conception, Distribution). Nasze produkty wyróżniają się wysoką precyzją i jakością dzięki ciągłej kontroli począwszy od fazy projektowej aż po dostarczenie towaru do klienta. To zaangażowanie jest spełnione poprzez udział nowoczesnych procedur produkcji oraz dzięki wysokiemu zaangażowaniu naszych pracowników, świadomych ważności polityki jakościowej firmy.

Firma produkuje głównie zestawy rozrządu, osprzęt silnika, komplety sprzęgła. Co jeszcze można znaleźć w Państwa ofercie?

Głównym profilem działalności jest produkcja i dystrybucja rozrządów zarówno w formie zestawów jak i samych napinaczy. Firma Procodis współpracuje również z innymi firmami produkcyjnymi. Dzięki tej współpracy posiadamy również w ofercie komplety klocków hamulcowych, czy zestawy uszczelniaczy.

Na rynku polskim Procodis musi rywalizować z wieloma producentami części. Co ma być jego głównym orężem w tej batalii?

Dla zadowolenia klienta i dania mu pełnej satysfakcji, staramy się zapewnić stosunek ceny do jakości najbardziej konkurencyjny na rynku. Nasi klienci otrzymują wysokiej jakości produkty w odpowiednim czasie i po najlepszej cenie Jesteśmy nie tylko dystrybutorami ale także projektantami i producentami części samochodowych. Przede wszystkim działamy w dziedzinie rozwoju technologii związanej z łożyskami. Aby utrzymać, a nawet polepszyć zadowolenie naszych klientów, nasz dział kontroli prowadzi również szczegółowe kontrole u źródła, czyli u naszych dostawców którzy posiadają ISO 9001 ISO/TS 16949.

Jaki jest plan rozwoju firmy na Polskim rynku?

Nasz magazyn w Polsce aktualnie wystarcza do zapewnienia ciągłości dostaw  naszych produktów do klientów. Ponieważ jesteśmy ciągle w fazie rozwoju firmy w Polsce, poszukujemy nadal przedstawicieli regionalnych naszej marki.

Nazwa sugeruje, że części Procodis w pełni pokrywają zapotrzebowanie parku samochodów francuskich producentów. W jakich jeszcze konstrukcjach znajdują zastosowanie?

Elastyczność naszej firmy pozwala nam regularnie rozwijać nowe linie produktów, w celu zaspokojenia potrzeb każdego klienta, zarówno we Francji, Europie oraz na pozostałych kontynentach. Aktualnie posiadamy w naszej ofercie również części do aut niemieckich i włoskich.

Produkty Procodis są dostarczane do polskiego oddziału z magazynu centralnego we Francji. Czy nie przysparza to problemów logistycznych? Ile trwa dostawa części do różnych regionów Polski?

Lokalizacja naszego oddziału w Polsce pozwala nam dostarczyć zamówione produkty maksymalnie w ciągu 12-24 godzin od złożenia zamówienia. Jest to możliwe dzięki dobremu zaopatrzeniu naszego magazynu i cotygodniowym dostawom towaru z magazynu centralnego w Gennevilliers we Francji. Jakość naszych dostaw zapewnia również odpowiedni sposób pakowania, tak aby dostarczony towar nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.

Jakie kroki w najbliższym czasie podejmie firma, aby pozyskać zainteresowanie polskich klientów?

Na chwilę obecną zmieniliśmy naszą stronę internetową (www.procodisfrance.com)  tak aby również polski klient mógł zaznajomić się z produktami naszej firmy. Jednocześnie od kwietnia 2013 roku cały nasz asortyment dostępny jest w katalogu TEC DOC. W planach mamy również uczestnictwo w targach branżowych w tym i przyszłym roku. A już dzisiaj mogę zaprosić na Targi Equipe Auto 2013 w Paryżu na stoisko naszej firmy.

W ofercie znajdują się produkty OE. Czy Procodis dostarcza także części na pierwszy montaż dla producentów samochodów?

Nie dostarczamy produktów na pierwszy montaż, ale współpracujemy z firmami, których produkty są  montowane w nowych samochodach, dotyczy to np. pasków rozrządu, które w naszych zestawach są wyłącznie markowymi produktami.

Procodis będzie próbował oferować swoje produkty na kolejnych rynkach? Czy wschód Europy to obecnie obrany kierunek ekspansji marki?

Obecność firmy w Polsce stanowi przyczółek w ekspansji na wschód Europy. Jest to kolejny etap w rozwoju firmy. Aktualnie jednak mamy plany zwiększenia naszego udziału w rynku polskim.

Dowiedz się więcej

,,Naszym zadaniem jest dopasowanie cen do aktualnej sytuacji ekonomicznej” – wywiad z Prezesem Zarządu Launch Polska
,,Naszym zadaniem jest dopasowanie cen do aktualnej sytuacji ekonomicznej” – wywiad z Prezesem Zarządu Launch Polska

Firma Launch w tym roku obchodzi dziesięciolecie działania na polskim rynku motoryzacyjnym. Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z Prezesem Zarządu Launch Polska sp. o.o., Andrzejem Kowalewskim. Firma Launch posiada w swojej ofercie elementy wyposażenia warsztatów. W jakie urządzenia, które trudno kupić gdzie indziej, może zaopatrzyć się u Państwa warsztat? W ofercie Launch Polska sp. z […]

,,Jesteśmy w stanie wyposażyć każdy warsztat” – wywiad z Dyrektorem Generalnym Anwa Tech
,,Jesteśmy w stanie wyposażyć każdy warsztat” – wywiad z Dyrektorem Generalnym Anwa Tech

Anwa Tech jest polskim producentem oraz dystrybutorem wyposażenia warsztatowego. Zaopatrują się w niej zarówno warsztaty naprawiające auta osobowe jak i pojazdy ciężarowe i specjalistyczne. Na temat działań firmy rozmawialiśmy z jej Dyrektorem Generalnym, Łukaszem Popławskim. Oferta Anwa Tech to elementy wyposażenia warsztatu produkowane przez Waszą firmę, jak i pochodzące od innych producentów. Co produkujecie, a […]

,,Inwestowanie w tanie zamienniki generuje straty” – wywiad z Adamem Barskim z Denso Polska
,,Inwestowanie w tanie zamienniki generuje straty” – wywiad z Adamem Barskim z Denso Polska

Denso jest jednym z największych na świecie producentów świec zapłonowych. Firma koncentruje się także na opracowywaniu nowych rozwiązań w dziedzinie elektroniki oraz klimatyzacji samochodowej. Na kilka naszych pytań odpowiedział Adam Barski, Sales Executive Denso Polska. Sukces sprzedażowy osiągają ostatnio świece Denso Twin Tip. Są efektywne, pasują do większości aut, przy tym są relatywnie tanie, gdyż […]

,,Naszą koncepcją jest przeniesienie technologii OE na rynek niezależny” – wywiad z Bartoszem Sieradzkim z Sogefi Group
,,Naszą koncepcją jest przeniesienie technologii OE na rynek niezależny” – wywiad z Bartoszem Sieradzkim z Sogefi Group

Grupa Sogefi jest znanym na całym świecie koncernem, specjalizującym się w branży filtracyjnej. Sukcesywnie wprowadza na rynek także inne produkty. Na nasze pytania dotyczące działalności firmy odpowiedział Bartosz Sieradzki, Area Manager Grupy Sogefi. Purflux, Fram, CoopersFiaam to trzy marki Sogefi zajmujące się produkcją filtrów. Czym w skrócie różnią się wyroby tych marek i do jakich […]

,,Zależy nam bardzo na dobrej reputacji marki” – wywiad z przedstawicielem PowerTEC
,,Zależy nam bardzo na dobrej reputacji marki” – wywiad z przedstawicielem PowerTEC

PowerTEC jest producentem przewodów zapłonowych, który systematycznie rozwija swoją ofertę na naszym rynku. Zadaliśmy kilka pytań przedstawicielowi marki w Polsce – Mikołajowi Raczyńskiemu. Marka PowerTEC nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce. Jak w kilku słowach przedstawiłby Pan firmę osobom, które słyszą o niej po raz pierwszy? Mikołaj Raczyński: Powertec pojawił się w Polsce kilkanaście […]

PROCODIS FRANCE na targach Automechanika 2016
PROCODIS FRANCE na targach Automechanika 2016

Targi Automechanika Frankfurt 2016 okazały się sukcesem także dla PROCODIS FRANCE. Firma docenia szczególnie wiele konstruktywnych spotkań z klientami, które odbyły się podczas imprezy targowej. Podczas spotkań z klientami, reprezentanci firmy przedstawiali główne produkty z oferty PROCODIS, czyli zestawy rozrządu bez lub z pompą wody oraz komplety sprzęgła, stanowiące podstawę produkcji przedsiębiorstwa. Zespół sprzedaży PROCODIS […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!