,,Zależy nam bardzo na dobrej reputacji marki” – wywiad z przedstawicielem PowerTEC

7 maja 2013, 14:33

PowerTEC jest producentem przewodów zapłonowych, który systematycznie rozwija swoją ofertę na naszym rynku. Zadaliśmy kilka pytań przedstawicielowi marki w Polsce – Mikołajowi Raczyńskiemu.

Marka PowerTEC nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce. Jak w kilku słowach przedstawiłby Pan firmę osobom, które słyszą o niej po raz pierwszy?

Mikołaj Raczyński PowerTECMikołaj Raczyński: Powertec pojawił się w Polsce kilkanaście lat temu, wraz z napływem zachodnich, używanych samochodów do naszego kraju. Nie była to jednak marka znana. Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy Polska weszła do UE. Okazało się, że Polacy coraz częściej szukają dobrych markowych produktów z tzw. wysokiej półki. Nie zadawala ich tani produkt z dalekiego wschodu. Wolą dobrą, sprawdzoną markę z naszego kontynentu. Tak się zaczął rozwijać i umacniać rynek Powerteca w Polsce. Jeszcze wiele przed nami, ale perspektywy są duże. Zauważyliśmy szczególne zainteresowanie przewodami sportowymi, a tu Powertec może poszczycić się niemałymi osiągnięciami. Mamy specjalną linię tych przewodów. Do ich produkcji wykorzystujemy nasz nowy park maszynowy oddany do użytku w połowie zeszłego roku. Dzięki niemu mamy możliwość wykonania praktycznie każdej wiązki, która w bardzo krótkim czasie może się znaleźć w naszym magazynie w centrum Polski.

Jakie produkty będą pełnić najważniejszą rolę w polskiej ofercie PowerTEC?

Już w tej chwili mogę powiedzieć, że linia Powertec Sport wykazuje największe zainteresowanie wśród polskich nabywców. Będziemy rozwijać i umacniać ten produkt. Zależy nam bardzo na dobrej reputacji marki, dlatego skupiamy uwagę na jakości i tym chcemy zdobyć uznanie klientów.

Czy może Pan powiedzieć coś na temat technologii produkcji przewodów firmy? Czym się wyróżnia?

Inwestycja w nowe technologie pozwoliła nam na połączenie kilku ważnych elementów wpływających na jakość. Unia Europejska stawia przed producentem trudne wymogi związane z ekologią. Nowa linia produkcyjna Powertec spełnia wszystkie kryteria unijne. Produkty są przetestowane i posiadają stosowne certyfikaty. Nasze najnowsze osiągnięcie to osłona przewodu. Powertec Sport posiada 3 silikonowe warstwy osłony i może właśnie dlatego od razu zyskał uznanie wśród klientów.

Co jest z założenia główną zaletą produktów PowerTEC?

Cena i jakość zawsze będą najważniejsze dla odbiorcy, ale nie jest tak, że produkt wysokiej jakości będzie tani. Powertec wychodzi naprzeciw klientom, stara się stworzyć jak najlepsze warunki współpracy z odbiorcą. Jeżeli chodzi o ceny dla linii SPORT, o której była mowa, to jest to naprawdę bardzo ciekawa oferta biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Firma rozwija ofertę przewodów przeznaczonych do samochodów modyfikowanych i przeznaczonych do sportu . Czym wyróżniają się te produkty?

Przewody do aut sportowych muszą spełniać specjalne wymagania. Narażone są bowiem na pracę w ekstremalnych warunkach. Mają więc zwiększoną odporność na wilgoć, temperaturę, działanie smarów, olejów czy rozpuszczalników. Stosujemy gruby kabel 8mm z podwójną izolacją silikonową na kevlarowym rdzeniu lub na rdzeniu WireWound w oplocie ze stali szlachetnej – zależnie od życzeń klientów.  Już wkrótce – w porozumieniu z jednym z klientów – zaprezentujemy absolutną nowość – trójwarstwowy kabel o średnicy przekraczającej 10 mm.

Czy PowerTEC dostarcza przewody firmom przygotowującym  samochody do moto-sportu?

Nasze wiązki znajdują zastosowanie w sporcie samochodowym. Oprócz specjalistów przygotowujących auta do sportu współpracujemy z tunerami, którzy przygotowują projekty uliczne. Mocne silniki, zarówno wolnossące, jak i doładowane pracują w zdecydowanie wyższych temperaturach niż „cywilne”. Nasze kable bez problemu zdają egzamin zarówno na torze, np. w wyścigach Civic Cup czy w autach biorących udział w zawodach driftu BDC (British Drifting Championship) w Wielkiej Brytanii oraz na ulicy. W Polsce jeździ już kilka mocno zmodyfikowanych mechanicznie aut, które korzystają z wiązek PowerTEC. To rozwiązanie sprawdza się znakomicie.

Czy oprócz wyżej wymienionych imprez sportowych marka jest obecna również na innych pokazach?

Oczywiście. Jest to niezbędne, aby w dzisiejszych czasach sprawnie funkcjonować na rynku, który z jednej strony spłyca się, a jest jednocześnie jest coraz bardziej wymagający. PowerTEC reprezentowany jest regularnie na targach we Frankfurcie, Moskwie oraz wielu innych imprezach na świecie. Jeżeli chodzi o Polskę to jesteśmy obecni na targach w Poznaniu, wspieramy również ambitne pomysły promujące motoryzację na wysokim poziomie jak np. imprezy z cyklu VagEvent czy Cultstyle.

Czy są już znane plany dystrybucji produktów firmy w Polsce?

Najważniejszym narzędziem niezbędnym do współpracy jest katalog produktów. Powertec ma bardzo dobrze przygotowany, praktyczny w użyciu spis wszystkich kabli zapłonowych z rysunkami. Poza tym Powertec prowadzi szereg ciekawych programów promocyjnych i lojalnościowych dla odbiorców. Wystarczy skontaktować się z nami drogą mailową lub telefonicznie (info@ignitesuper.com, +48 609-142-100 przyp. red.). Zapraszamy do współpracy.

Dowiedz się więcej

,,Mamy plany zwiększenia naszego udziału w polskim rynku” – wywiad z Dyrektorem Handlowym Procodis Polska
,,Mamy plany zwiększenia naszego udziału w polskim rynku” – wywiad z Dyrektorem Handlowym Procodis Polska

Procodis France to działający od 20 lat producent części motoryzacyjnych. Firma stawia właśnie pierwsze kroki na polskim rynku. Na nasze pytania odpowiedział Dyrektor Handlowy polskiego oddziału Procodis, Tomasz Waberzek. Procodis działa na rynku niezależnym od ok. 20 lat, ale w Polsce może nie być rozpoznawany nawet wśród ludzi związanych z branżą motoryzacyjną. Jak w kilku […]

,,Inwestowanie w tanie zamienniki generuje straty” – wywiad z Adamem Barskim z Denso Polska
,,Inwestowanie w tanie zamienniki generuje straty” – wywiad z Adamem Barskim z Denso Polska

Denso jest jednym z największych na świecie producentów świec zapłonowych. Firma koncentruje się także na opracowywaniu nowych rozwiązań w dziedzinie elektroniki oraz klimatyzacji samochodowej. Na kilka naszych pytań odpowiedział Adam Barski, Sales Executive Denso Polska. Sukces sprzedażowy osiągają ostatnio świece Denso Twin Tip. Są efektywne, pasują do większości aut, przy tym są relatywnie tanie, gdyż […]

,,Budujemy motocykle od podstaw” – wywiad z&nbspprzedstawicielem firmy Fireweed Inc.
,,Budujemy motocykle od podstaw” – wywiad z&nbspprzedstawicielem firmy Fireweed Inc.

Amerykańska firma Fireweed Inc. wykonuje zaprojektowane na indywidualne zamówienie motocykle na bazie modeli Harley-Davidson. Właśnie rozpoczął działanie pierwszy polski Garaż producenta. Z tej okazji porozmawialiśmy z Thomasem Ryżewskim – twórcą motocykli Fireweed. Czy otwarcie polskiego garażu przez Pana firmę oznacza, że rodzimy rynek custom bike’ów rozwija się? Ile sztuk zostało do tej pory przygotowanych i […]

Jakość OE na rynku wtórnym – wywiad z przedstawicielem firmy Corteco
Jakość OE na rynku wtórnym – wywiad z przedstawicielem firmy Corteco

Corteco jest członkiem grupy Freudenberg, oferującym wysokiej jakości produkty na rynku niezależnym. O tym czym różni się rynek OE od aftermarketu oraz o ofercie firmy rozmawialiśmy z Wojciechem Głowatym Country Managerem Corteco. Spotykamy się na targach ProfiAuto 2013. Jakie produkty z oferty Corteco są najważniejszym punktem dzisiejszej ekspozycji?  Wojciech Głowaty: Na targach Profi Auto chcemy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 maja 2013, 22:03 0 0

Takie kable to Elektrospark od wielu lat już sprzedaje.

Odpowiedz

Anonim, 20 listopada 2013, 12:55 0 0

ha ha

Odpowiedz