Najpopularniejszy polski mechanik ambasadorem akcji „Bezpieczny warsztat”

2 czerwca 2016, 14:23

Adam Klimek, uważany za najbardziej znanego polskiego mechanika, przy wsparciu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, pokaże Polakom jak bezpiecznie, nie tracąc jakości, czasu i pieniędzy, a nawet gwarancji, naprawiać samochody.

– „Zaprezentujemy jakość i profesjonalizm, jaki cechuje niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale także warsztaty samochodowe.” – zapowiadają organizatorzy kampanii.

Celem akcji jest także uświadomienie polskim kierowcom, że dzięki obowiązującym od kilku lat unijnym przepisom, mogą oni bez utraty gwarancji naprawiać i serwisować swoje nowe samochody w niezależnych warsztatach.

Poznaj swoje prawa

Od 1 czerwca 2010 roku obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010, popularnie zwane  „GVO”. Na tej podstawie właściciel nowego samochodu, może zlecać jego naprawy i okresowe przeglądy, warsztatom niezależnym. I to bez ryzyka utraty gwarancji.

W samochodzie na gwarancji można stosować części eksploatacyjne nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także części oferowane przez niezależny rynek za rozsądną cenę.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Świadomość społeczna w tej sprawie jest niestety bardzo niska. Płacą za to sami kierowcy, bo korzystając z autoryzowanych serwisów, mocno przepłacają. Statystyki pokazują, że ceny w niezależnych warsztatach są średnio o 60% niższe, niż w autoryzowanych serwisach.

Ponadto dużo wyższa jest dostępność ich usług. Takich warsztatów jest w Polsce ponad 19 tysięcy. Wiele z nich to doskonale wyposażone warsztaty, które jakością usług nie ustępują “autoryzowanej” konkurencji. Oczywiście standard obsługi w warsztatach jest zróżnicowany, ale wynika to z praw, jakimi kieruje się wolny rynek, jak i zamożności oraz oczekiwań klientów. I tu pojawia się kolejny cel postawiony przed zorganizowaną akcją bezpiecznywarsztat.pl, czyli wskazanie klientom warsztatów zgodnych z ich oczekiwaniami. Mechanicy w niezależnych warsztatach korzystają z części niezależnych producentów. Zwykle są to takie same produkty, które można znaleźć w serwisach autoryzowanych, tylko w innych opakowaniach, bez logo producenta samochodu.

Zaufaj niezależnym

80% produkowanych części na potrzeby montażu nowych samochodów pochodzi od niezależnych producentów części, a zaledwie 20% części produkują same koncerny samochodowe i są to głównie elementy konstrukcyjne pojazdów. W fabrykach niezależnych producentów powstają najważniejsze i najbardziej skomplikowane technologicznie elementy samochodów. To właśnie te firmy są kołem zamachowym postępu w motoryzacji.

W Polsce działa 27 tysięcy firm motoryzacyjnych. Wśród nich jest wielu światowych liderów w produkcji części. Blisko 650 tysięcy sztuk produkowanych przez nich części, codziennie trafia na polski rynek.
Dzięki dystrybutorom, których magazyny przekraczają swą powierzchnią 5 Pałaców Kultury i Nauki, trafią one do klientów. Pokazując skalę operacji logistycznych można użyć przenośni. By części dotarły na czas, samochody dostawców okrążają Ziemię 12 razy na dobę.

AKCJA BEZPIECZNYWARSZTAT.PL

Adam Klimek, mechanik z 20-letnim doświadczeniem, w autorskich filmikach będzie dzielił się swoimi doświadczeniami i podpowiadał jak dobierać części zamienne. Do dyspozycji kierowców zostanie oddana wyszukiwarka godnych zaufania warsztatów.

Na stronie www.bezpiecznywarsztat.pl kierowcy znajdą m.in. informacje o nowych regulacjach prawnych, dzięki którym mogą swoje samochody naprawiać poza siecią autoryzowanych serwisów.

Dowiedz się więcej

SDCM w elitarnym gronie
SDCM w elitarnym gronie

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA) przyjęło do swoich struktur polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). SDCM powstało w 2005 r. w Warszawie w celu ochrony interesów producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych oraz reprezentowania ich w kontaktach z politykami oraz krajowymi i międzynarodowymi instytucjami. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków CLEPA, które odbyło się 18 […]

Kia Motors Polska: Szwedzki wyrok nas nie dotyczy
Kia Motors Polska: Szwedzki wyrok nas nie dotyczy

Kia Motors Polska wydała oficjalne stanowisko w sprawie wyroku szwedzkiego Sądu Najwyższego, o której niedawno informowaliśmy. Przekonuje w nim, że nie ma on żadnego zastosowania do obowiązującej na rynku polskim książki gwarancyjnej i nie dotyczy polskich klientów. W oświadczeniu czytamy: „Książka gwarancyjna dla klientów z Polski jest przygotowana w oparciu o przepisy obowiązujące w Polsce […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!