OPONEO sprzedało 3 miliony opon w 2019 r.

, 14 stycznia 2020, 13:07

Spółka OPONEO.PL opublikowała swoje wstępne wyniki finansowe za ubiegły rok. Zanotowano 13 proc. wzrost jednostkowych przychodów, na co wpływ miał przede wszystkim wzrost sprzedaży opon na polskim rynku.

W całym 2019 roku Spółka sprzedała w kraju 3 mln opon. To rekordowy wynik sprzedaży w historii OPONEO.PL S.A.

Zarząd OPONEO.PL S.A. opublikował wstępne przychody ze sprzedaży netto osiągnięte w grudniu 2019 roku, które wzrosły o 36 proc. i wyniosły 94,3 mln zł. Narastająco przychody za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku ukształtowały się na poziomie 918,2 mln zł i były wyższe względem jednostkowych przychodów odnotowanych w 2018 roku o 109 mln zł.

Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w 2019 roku był wzrost liczby zamówień. Ilość sprzedanych opon w kraju była rekordowa w historii firmy i wyniosła 3 mln opon.

Wzrost sprzedaży zrealizowany przez OPONEO.PL S.A. został osiągnięty mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej w segmencie opon do samochodów osobowych w Polsce, w którym, jak wynika z danych ETRMY odnotowano w całym 2019 roku 8% spadek sprzedaży.

W 2020 roku Spółka zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. Zarząd Spółki zakłada dalszy rozwój działalności operacyjnej tj. sprzedaży opon i felg na rynku krajowym i rynkach zagranicznych przy jednoczesnym podążaniu za światowymi trendami na rynku e-commerce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Gość, 17 marca 2020, 11:08 0 0

Należy pamiętać że spadek podany przez ETRMA dotyczy wyłącznie markowych europejskich producentów, zrzeszonych w organizacji. Natomiast trzon sprzedaży Oponeo to produkty z Chin (np. Zeetex, Imperial); a rynek budżetowych opon chińskich w Polsce dynamicznie rośnie.
W tym ujęciu wzrost sprzedaży Oponeo jest dość naturalny.

Odpowiedz