PZL Sędziszów S.A. ma nowego prezesa

, 26 lutego 2015, 13:23

Rada Nadzorcza Spółki PZL Sędziszów S.A. odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Bogusława Satławę i z funkcji Członka Zarządu Tomasza Łyczko oraz powołała nowy Zarząd. Prezesem Zarządu został Adam Sikorski, a Członkiem Zarządu Grzegorz Tomasik. Decyzją Zarządu powołano także prokurenta – Marzenę Róg.

Adam Sikorski PZL Sędziszów SANowy Prezes – Adam Sikorski pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Unimot S.A. i Prezesa Zarządu Unimot Express Sp. z o.o. Z PZL Sędziszów S.A. związany od momentu prywatyzacji w 2012 roku, gdzie do tej pory pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Adam Sikorski jest absolwentem Akademii Polonijnej w Częstochowie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom ukończenia studiów Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Od roku 1992 r. współtworzy Grupę Kapitałową UNIMOT. W 1999 r. został Prezesem Zarządu Unimot Truck Sp. z o.o., a w 2010 r. objął funkcję Dyrektora UC Energy Ltd w Nikozji. Reprezentuje Unimot Express Sp. z o.o. od chwili jej założenia. Funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. pełni od 2011 r.

Członek Zarządu Spółki – Grzegorz Tomasik jest Absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Informatyki i Elektroniki. Po studiach rozpoczął pracę w WSK PZL Rzeszów, gdzie przez 11 lat zajmował kolejno stanowiska: Kontroler Jakości, Koordynator Nowych Uruchomień, Menedżer ds. projektu, Kierownik Oddziału Produkcyjnego. Następnie był Kierownikiem Produkcji w PLASTWAG Mielec. Z PZL Sędziszów S.A. związany od 2014 r., gdzie do tej pory pełnił funkcję Dyrektora ds. Produkcji.

Dowiedz się więcej

Jubileusz i rebranding PZL Sędziszów SA
Jubileusz i rebranding PZL Sędziszów SA

W Sędziszowie Małopolskim odbył się jubileusz PZL Sędziszów S.A., zorganizowany z okazji 75-lecia istnienia fabryki filtrów. Huczne świętowanie 75-lecia PZL Sędziszów jest jednym z niewielu polskich producentów branży Automotive, którzy przetrwali trudny okres zmian rynkowych. Dziś, po wielu latach zaniedbań, przedsiębiorstwo rozwija się, zachowując jednocześnie jakość wyrobów, która niegdyś stała się znakiem firmowym sędziszowskich filtrów. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 lutego 2015, 13:57 1 0

Który to już prezes w tym zakładzie????

Odpowiedz

fructon, 26 lutego 2015, 14:02 1 0

Z FIRMY POZOSTAŁY JUŻ TYLKO NEDZNE RESZTKI O KTÓRE WALCZĄ WYTRWALE RÓŻNE HIENY.

Odpowiedz

wasyl, 26 lutego 2015, 23:31 1 0

w tym roku drugi prezes,a po prywatyzacji ...już trzeci.
widać że brakuję tam pomysłu na odbudowanie firmy...

Odpowiedz

Rotsen, 27 lutego 2015, 13:54 1 0

Pomysł na rozwój ta firma ma, prezes ogarnięty, wie co robi. Ekipę ma dobrą, gorzej chyba z czasem na działanie. Rynek polski jest zapchany, trudno im będzie się wbić. Ważne żeby się nie poddawali i wytrwali. Życzę powodzenia.

Odpowiedz

Arek, 27 lutego 2015, 19:34 1 0

Problem jest taki, że brakuje im pomysłu. Najlepsze lata przespali a teraz na siłę próbują.... Handlowców brali nie dobrych a tanich....to tak to się kończy.

Odpowiedz

klicknick, 4 marca 2015, 20:25 1 0

co do handlowców to można się zgodzić młode wilki z małym lub z mizernym doświadczeniem ...
a zadnie nie byle jakie odbudowanie zaufania klientów do marki ciężka orka ....

Odpowiedz

Anonim, 5 marca 2015, 7:36 1 0

ale powoli się te ich filtry zaczynają sprzedawać w każdym razie u mnie są dużo lepsze od tych badziewiów tanich w niektórych hurtowniach

Odpowiedz

klicknick, 5 marca 2015, 20:14 0 0

podobno w ich pudełkach znaleźć można chińczyka.... czy to prawda ???

Odpowiedz

waldi, 6 marca 2015, 6:41 0 0

nieprawda KLICKNICK kto ci takich głupot nagadał sprzedaje te filtry i są o niebo leprze od chińczyka nawet jak weżmiesz do ręki to widać różnice

Odpowiedz

klicknick, 16 marca 2015, 22:34 0 0

waldi !
a kto powiedział że mają najgorszego chińczyka ?? ale jak porównujesz do filtrów które są w liniach własnych hurtowni to pewnie masz racje :)

ale życzę powodzenia :)

Odpowiedz