Filtry BMC w ofercie IC Tuning

, 21 stycznia 2013, 11:43

Inter Cars SA został wyłącznym przedstawicielem firmy BMC w Polsce. BMC to włoski producent sportowych filtrów powietrza oraz układów dolotowych do samochodów osobowych i motocykli.

W ofercie znajdują się popularne filtry panelowe (wkładki), filtry stożkowe, układy dolotowe DIA, CDA, OTA oraz wykonane z włókien węglowych układy dolotowe i filtry serii CRF.

Filtry są zbudowane z wytrzymałego na wysokie temperatury i wilgotność poliuretanu, bawełnianej warstwy filtrującej zamkniętej pomiędzy dwiema warstwami siatki metalowej, nasączonej odpowiednią ilością oleju, przechwytującego najmniejsze zanieczyszczenia. Parametry i jakość produktów BMC zostały docenione przez takich producentów, jak Yamaha, Ferrari, BMW, Porsche.

Filtry BMC znajdują się na wyposażeniu wielu aut klasy GT jako OE. Produkty włoskiej firmy zyskały również aprobatę i certyfikaty aeronautyki, dzięki czemu są stosowane w wojskowych helikopterach działających w najtrudniejszych, pustynnych warunkach.

Charakterystyka produktów BMC

Panelowe filtry powietrza gwarantują wysoką zdolność przepływu powietrza w stosunku do tradycyjnych filtrów papierowych. Ograniczają straty energii w przepływie powietrza, a tym samym pomagają… czytaj dalej


Charakterystyka produktów BMC

Panelowe filtry powietrza gwarantują wysoką zdolność przepływu powietrza w stosunku do tradycyjnych filtrów papierowych. Ograniczają straty energii w przepływie powietrza, a tym samym pomagają w uzyskaniu lepszej wydajności silnika i zmniejszeniu zużycia paliwa.

Filtry stożkowe pozwalają na zastąpienie nimi oryginalnego airboxu w samochodzie, zapewniają długą żywotność, wysoką wydajność i moc silnika. Filtry te są dostępne w następujących wersjach: Single Air (SA) z bocznym wlotem powietrza oraz Twin Air (TW) z wlotem powietrza bocznym i centralnym.

DIA – Direct Intake Airsystem to bezpośredni układ dolotowy, którego konstrukcja przyczynia się do zwiększenia prędkości przepływu zasysanego przez silnik powietrza. Dwa rodzaje dedykowane do aut o pojemności poniżej 1600cc i powyżej 1600cc.

CRF – Carbon Racing Filters, wysokiej wydajności sportowe filtry powietrza i układy dolotowe, wykonane z włókien węglowych, przeznaczone do pojazdów ulicznych i wyścigowych. Zbudowane ze 100% włókna węglowego jako struktury nośnej oraz elementu filtrującego z włókien bawełnianych.

OTA – Oval Trumpet Airbox jest nowością w ofercie BMC. Jest to zamknięty układ dolotowy wysokiej wydajności, przewidziany do zastosowania w autach ulicznych i wyczynowych. Polecany również do aut terenowych wyposażonych w snorkel, jako zamiennik seryjnej puszki powietrza. Wodoszczelna obudowa wykonana z włókien węglowych.

CDA – Carbon Dynamic Airbox to „znak rozpoznawczy” firmy BMC. Opatentowany system, który zastępuje oryginalny airbox. Układ ten kieruje chłodne powietrze bezpośrednio do zabudowanego wewnątrz filtra. Powietrze zassane przez chwyt, trafia do będącej termicznym izolatorem, szczelnej, karbonowej obudowy z filtrem. Następnie kierowane jest ono do silnika przez deflektor przepływu powietrza, ograniczający straty energii (patent BMC). Szczególnie polecany dla miłośników tuningu wyczynowego i motorsportu.

Więcej informacji o ofercie dziale tuningu Inter Cars można znaleźć na stronie www.ictuning.pl

Dowiedz się więcej

Gama łożysk i piast kół BTA poszerzona o kolejne referencje
Gama łożysk i piast kół BTA poszerzona o kolejne referencje

Na początku 2013 roku oferta części BTA, dostępnych w Inter Cars SA, została poszerzona o nowe referencje zestawów łożysk kół oraz piast. Wśród nowości znalazły się m.in. zestawy naprawcze do pojazdów: Audi A6/Avant (4F2) 2.0TDI / 2.7TDI / 3.2FSI 04- BMW seria 1 (E87), seria 3 (E90) 05- Chrysler Pacifica 03- Dodge Ram 1500 06- […]

Kolejne filtry wprowadzone do oferty Sogefi w sierpniu
Kolejne filtry wprowadzone do oferty Sogefi w sierpniu

W ofercie firmy Sogefi Aftermarket Division pojawiły się kolejne nowe filtry. Produkty występują pod markami: Purflux, Fram oraz CoopersFiaam. Wśród nowości znajdziemy m.in. filtry do pojazdów: • AUDI A2 – filtr oleju napędowego • BMW X5, X6 – filtr powietrza • KIA Carens II, Magentis – filtr powietrza • BMW M5, Seria 5, Seria 5 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!