Aplikacja Thermo Call do sterowania ogrzewaniem Webasto

, 25 października 2012, 9:17

Webasto proponuje trzy proste w obsłudze i intuicyjne sposoby sterowania ogrzewaniem postojowym. Od teraz klientom można proponować timer, pilot zdalnego sterowania lub aplikację na telefon.

Ogrzewanie postojowe Webasto staje się coraz bardziej funkcjonalne. Od niedawna firma proponuje klientom zakup aż trzech gadżetów, ułatwiających sterowanie układem. Sposób sterowania wybiera użytkownik podczas montażu.

1. Zegar preselekcyjny (timer)

Timer WebastoZamontowany na pokładzie auta zegar, działający na zasadzie timera to najprostszy w obsłudze i system obsługi ogrzewania postojowego Webasto. Pozwala on „zaprogramować” ciepło w kabinie samochodu na dowolną porę lub ustawić rozpoczęcie ogrzewania z dokładnością co do minuty.  Dodatkowo funkcja pamięci pozwala na zaprogramowanie trzech różnych czasów uruchomienia ogrzewania w ciągu jednego dnia.

2. Pilot zdalnego sterowaniaPilot Webasto

Dzięki pilotom z serii Telestart  można uruchomić ogrzewanie w dowolnej chwili. Urządzenia Telestart T91 i Telestart T100 HTM  są ergonomicznie zaprojektowane, a ich nieduże wymiary oraz kształt sprawia, że przypominające typowe breloczki. Zasięg sygnału może wynosić nawet kilometr, natomiast funkcja komunikatów zwrotnych informuje, że ogrzewanie zostało uaktywnione lub wyłączone. Dodatkowo pilot Telestart T100 HTM jest rozbudowany o funkcję sprawdzania temperatury w kabinie auta – wystarczy ustawić wymagany czas odjazdu, a moment rozpoczęcia ogrzewania zostanie dobrany automatycznie w oparciu o temperaturę wnętrza i warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz auta.

3. Telefon komórkowy z aplikacją Thermo Call

Aplikacja Thermo Call WebastoSystem sterowania Thermo Call to nowość w tegorocznej ofercie Webasto, dzięki której do sterowania ogrzewaniem postojowym wystarczy telefon komórkowy. Wszystkie funkcje ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto są dostępne z dowolnego miejsca na świecie, znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Wystarczy wybrać  odpowiednią opcję – samo uruchomianie czy programowanie funkcji ogrzewania odbywa się poprzez wysłanie wiadomości sms lub za pośrednictwem menu głosowego. Za odbiór sygnału na pokładzie samochodu odpowiada specjalny moduł Thermo Call 3.

Moduł można zamontować zarówno przy zakupie nowego ogrzewania postojowego, jak i w momencie rozbudowy posiadanego systemu sterowania ogrzewaniem Webasto. Dodatkową funkcją jest powiadamianie sms-em w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego. Aplikacja Thermo Call jest przeznaczona do popularnych smartfonów z oprogramowaniem iOS (iPhone), Android lub Blackberry.

 

Systemy ogrzewania postojowego Webasto są przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, dostawczych jak i ciężarowych. Wszystkie posiadają też funkcję przewietrzania, przydatną w lecie
do schłodzenia kabiny pozostawionego na słońcu pojazdu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie producenta.

Dowiedz się więcej

Nowa generacja ogrzewań Webasto
Nowa generacja ogrzewań Webasto

Inżynierowie Webasto stworzyli Thermo Top Evo, kombinację sprawdzonych rozwiązań stosowanych w ogrzewaniach Thermo Top Z/C oraz niewielkich rozmiarów agregatów Thermo Top V. By zapewnić jakość swoich produktów, nowa linia ogrzewań samochodowych została poddana testom jakościowym, podczas których sprawdzana jest m.in. wytrzymałość (dla 15-letniego okresu eksploatacji), odporność na zasolenie i wilgoć, wytrzymałość na wibracje i inne […]

Ogrzewanie postojowe dla samochodów z instalacją LPG
Ogrzewanie postojowe dla samochodów z instalacją LPG

Podgrzanie silnika przed jego uruchomieniem umożliwia szybsze przełączenie zasilania auta z benzyny na gaz. Przyczynia się to do redukcji kosztów paliwa. Firma Webasto proponuje montaż ogrzewania właścicielom pojazdów napędzanych LPG. Ogrzewanie postojowe w samochodach z instalacją LPG Według ostatnich szacunków Polskiej Organizacji Gazu Płynnego po polskich drogach porusza się ponad 2,5 miliona pojazdów wykorzystujących LPG. […]

Jak uniknąć mandatu za nieodśnieżony samochód?
Jak uniknąć mandatu za nieodśnieżony samochód?

Nawet 500 zł mandatu można zapłacić za jazdę ośnieżonym autem. Firma Webasto poleca montaż ogrzewania postojowego, które pomoże w odśnieżaniu pojazdu. Ogrzewanie postojowe zamiast odśnieżania Obowiązek usunięcia śniegu dotyczy nie tylko szyb, lusterek, reflektorów i tylnych lamp, ale całego nadwozia samochodu. Według przepisów, na postoju nie wolno używać silnika przez dłużej niż minutę – niezależnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!