UFI Filters dostarcza materiały do masek

, 23 czerwca 2020, 10:00

UFI Filters wnosi swoje doświadczenie do badań i rozwoju nowych mediów filtracyjnych. Produkcja materiałów najnowszej generacji będzie ukierunkowana również na wytwarzanie masek i środków ochrony osobistej.

Zakład w mieście Marcaria, we włoskiej prowincji Mantua, to centrum ekspertyz i produkcji nowego materiału meltblown firmy UFI. Prace nad mediami filtracyjnymi, produktami i innymi projektami Grupy prowadzone są przez Centrum Innowacji firmy w miejscowości Ala w Trydencie, we współpracy z włoskimi uniwersytetami. Nowy materiał włókninowy UFI Filters uzyskał certyfikat i został uznany przez Politechnikę w Mediolanie za jeden z najlepszych pod względem wydajności filtracji.

Maski typu chirurgicznego UFI Filters, nazywane „maskami medycznymi”, otrzymały certyfikat klasy A dla trzech podstawowych właściwości: skuteczność filtracji bakteryjnej, skuteczność filtracji cząstek stałych i zdolność oddychania.

Przebadana przez Politechnikę skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) masek UFI przekracza 99%, zgodnie z normę PL-EN 14683:2019, a skuteczność filtracji cząstek stałych (PFE) wynosi 75%. Maski produkowane przez UFI Filters zapewniają oddychanie na poziomie Δ P 35 Pa/cm 2, w oparciu o normę PL-EN 14683:2019.

Maski UFI Filters wykonane są z jednej warstwy włókniny meltblown o gramaturze 45 g/m² (minimalny wymóg to 20 g/m²). Materiał włókninowy meltblown będzie przeznaczony zarówno do masek typu chirurgicznego, certyfikowanych jako sprzęt medyczny, jak i do masek ochrony osobistej typu FFP2, nazywanych „maskami ochronnymi” , których skuteczność filtracji wynosi >95% dla 0,6 mikrona, zgodnie z normą PL-EN 149:2009. Te ostatnie są certyfikowane również w oparciu o normę GB 2626-2006, regulującą produkcję w Chinach.

Bieżące zdolności produkcyjne włoskiego zakładu UFI Filters wynoszą niemal 3 mln m² materiału meltblown rocznie. Będzie on odpowiedzialny za koordynację produkcji przeznaczonej do sprzedaży bezpośredniej w celu zaopatrzenia innych firm z branży, a także do produkcji masek chirurgicznych w zakładach przemysłowych Grupy UFI Filters na całym świecie. Całkowita produkcja wyniesie 10 mln sztuk rocznie.

Maski UFI Filters będą dostępne w sprzedaży od lipca 2020 r. poprzez sieć dystrybucji produktów aftermarketowych oraz poprzez sieć specjalizującą się w dystrybucji środków ochrony osobistej. Jednocześnie włóknina meltblown jest już dostępna dla innych producentów masek.

Jesteśmy dumni z tego, że mamy  swój udział w tej historycznej chwili. Skutki wirusa COVID-19 są odczuwalne na całym świecie, a kryzys poważnie nadwyrężył zapasy materiałów i sprzętu medycznego. Dzięki naszej fachowej wiedzy, UFI Filters jest w stanie odegrać kluczową rolę w zaspokojeniu zapotrzebowania na certyfikowane produkty wysokiej jakości. Dołączyliśmy również do inicjatywy POLImask, której przyświeca hasło – „Milion masek służących bezpieczeństwu: Solidarny łańcuch dostaw dających życie”. Kampania Politechniki w Mediolanie ma na celu informowanie i edukowanie mieszkańców w zakresie prawidłowego używania masek, a także walkę z nieodpowiednimi produktami bez certyfikatu. Zdecydowaliśmy się przekazać część materiałów filtracyjnych na maski, które stowarzyszenia wolontariuszy w Lombardii rozdawało wśród mieszkańców regionu, aby zwiększyć świadomość potrzeby stosowania właściwych środków bezpieczeństwa. W ten sposób UFI Filters potwierdza status specjalisty w dziedzinie filtracji w sektorze motoryzacyjnym, a także wnosi swoje doświadczenie do sektora medycznego, oferując takie produkty jak maski medyczne i maski ochronne – komentuje Giorgio Girondi, Chairman Grupy UFI Filters.

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo osobiste dzięki filtracji jest nowym celem strategiczny firmy. Produkcja masek to zaledwie początek, chcemy kontynuować badania i rozwój nowych produktów, aby stały się one integralną częścią naszej działalności. W ten sposób będziemy uznawani za dostawcę kompleksowego asortymentu środków ochrony osobistej i materiałów filtracyjnych. Pierwsze partie masek zostaną wykorzystane do zapewnienia bezpieczeństwa prawie 4 tys. naszych pracowników na całym świecie, część trafi również do organizacji charytatywnej „Casa del Sole Onlus” w Mantui – mówi Rinaldo Facchini, CEO Grupy UFI Filters.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!