UFI Filters otwiera 18. zakład produkcyjny

, 21 października 2019, 14:55

UFI Filters otwiera osiemnasty zakład produkcyjny na świecie (trzeci w Indiach), ulokowany w Bahadurgarh, na północy kraju, niedaleko miasta Nowe Delhi.

W nowym zakładzie będą produkowane filtry na rynek aftermarket, z przeznaczeniem na lokalny rynek części zamiennych oraz na eksport. Będzie to już trzecia fabryka Grupy w Indiach obok zakładów w Bawal, produkującego na rynek lokalny, oraz w Belgaum, produkującego na eksport. Części trafiają do wielu producentów samochodowych na całym świecie, a także są sprzedawane przez sieci dystrybucyjne. Volkswagen Group czy Porsche, montują w swoich najnowszych pojazdach systemy filtracyjne UFI „Made in India”.

Całkowita wartość inwestycji to 10 milionów euro, w zakładzie pracować będzie 300 pracowników, a początkowa produkcja wyniesie 6 milionów filtrów rocznie. Wśród nich będą filtry kabinowe i filtry powietrza do samochodów osobowych i do pojazdów ciężarowych oraz części zamienne do filtracji układów hydraulicznych. Od listopada planowane jest osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych zakładu.

Nowa fabryka została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Została ona wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne, spełnia europejskie normy dotyczące procesów produkcji i kontroli jakości, a także posiada certyfikat ISO 9001.

– Jesteśmy bardzo dumni z otwarcia tego zakładu, dzięki któremu zwiększymy liczbę fabryk UFI Filters Group na świecie do osiemnastu. Szczególnie ekspansja w południowo-wschodniej Azji jest dla nas kwestią strategiczną, ponieważ chcemy dotrzymać kroku rozwojowi rynku samochodowego i wyjść na przeciw zapotrzebowaniu na ich serwisowanie – powiedział Giorgio Girondi, Prezes UFI Filters Group.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!