Tarcze hamulcowe do Tesli S w ofercie TRW

, 13 sierpnia 2019, 15:38

ZF szacuje, że do 2030 roku około jedna trzecia wszystkich pojazdów produkowanych na świecie będzie posiadała napęd elektryczny lub hybrydowy. Obecnie oferta tarcz hamulcowych TRW została poszerzona o części zamienne do elektrycznego samochodu Tesla Model S.

Tarcze hamulcowe marki TRW do modelu Tesla S są produkowane z żeliwa szarego o zwiększonej zawartości węgla (GG15 HC). Dzięki temu energia cieplna jest lepiej dystrybuowana w całej objętości tarczy. Oznacza to, że są one mniej podatne na odkształcenia i problemy z powstającym hałasem – NVH (Noise Vibration & Harshness). Redukcja wibracji i hałasów powstających na wszystkich elementach układu hamulcowego jest niezwykle ważnym aspektem rozwoju części, ponieważ znacząco wpływa na komfort prowadzenia samochodu.

Wysokowęglowe tarcze hamulcowe są lakierowane na czarno dla zwiększenia odporności na korozję. Ważnym aspektem jest również dostępność części na rynku – tarcze na oś przednią zostały już wprowadzone do oferty, natomiast tarcze na oś tylną trafią na rynek
w ciągu kilku miesięcy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!