Nowa inwestycja Pilkington w Polsce

, 11 marca 2011, 0:00

NSG Group przedstawiła swoje plany rozwoju działalności Pilkington Automotive w Polsce. Jest to kontynuacja ogłoszonego w listopadzie 2010 Strategicznego Planu Zarządzania.

W ramach nowej inwestycji w Chmielowie, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie wybudowany zakład. Nowa fabryka, oddalona o 30km od starej będzie produkować szyby (przednie, tyle i boczne) do samochodów osobowych i ciężarowych.

Celem inwestycji jest zwiększenie zdolności produkcyjnej z zakresu szyb samochodowych: laminowanych i hartowanych. Dodatkowo pozwoli to zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na produkty.

Początkowo wzrost produkcji ma sięgnąć 1,7 mln sztuk rocznie. Drugim etapem będzie stworzenie dodatkowej linii hartowania, która zwiększy zdolność produkcyjną o 4-5 mln sztuk szyb bocznych i tylnych w skali roku. Nowe główne linie produkcyjne mają być uruchomione w latach 2012 i 2013, natomiast produkcja dodatkowych komponentów ma ruszyć w już w połowie 2011r.

Koszt inwestycji jaki ma ponieść Grupa szacowany jest na poziomie 350 mln zł. Inwestycja ta otrzyma wsparcie ze środków Unii Europejskiej i od polskiego Rządu.

W związku z nowym zakładem ma powstać 400 nowych miejsc pracy.

Dowiedz się więcej

NordGlass rozpoczyna sprzedaż w USA
NordGlass rozpoczyna sprzedaż w USA

Grupa kapitałowa NordGlass rozpoczyna budowę sieci sprzedaży i dystrybucji w Ameryce Północnej. Za Atlantykiem firma zamierza oferować swój flagowy produkt – czołowe szyby samochodowe marki NordGlass. Ameryka Północna jest już piątym kontynentem, na którym Grupa będzie oferować swoje produkty. Po udanej ekspansji na rynku europejskim, na którym Grupa uruchomiła już oddziały w Niemczech, Francji, Czechach, […]

Nowa fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie
Nowa fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie

Właściciel spółek Pilkington w Polsce, NSG Group zapowiedział otwarcie nowej fabryki w Chmielowie na połowę września br. Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2011 roku. Zakład w Chmielowie jest drugą (obok zakładu w Sandomierzu) fabryką szyb samochodowych Pilkington Automotive w Polsce. ” Fabryka będzie produkować szyby przednie, tylne oraz boczne dla producentów samochodów osobowych, takich […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!