Opony Firestone zwyciężyły zimowy test TUV

, 6 grudnia 2010, 0:00

Coraz popularniejsze w Polsce opony Firestone dobrze spisują się w zimowych warunkach. Winterhawk 2 EVO, tegoroczna nowość w gamie opon zimowych Firestone, to najlepsza spośród testowanych w tym roku przez TUV Automotive opon zimowych na śniegu i podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Bardzo dobrze spisują się również na suchej nawierzchni.

Firestone Winterhawk 2 EVO to model opony z kierunkowym bieżnikiem z indeksem prędkości T i H, w rozmiarach 13 – 17 cali. Druga nowość w gamie Firestone, Winterhawk 2V EVO, ma asymetryczny bieżnik, indeks prędkości V i rozmiary od 16 do 18 cali.

Wysoka zawartość krzemionki w zastosowanej mieszance ma pozwolić na minimalne zużycie na suchej nawierzchni i dobre parametry jezdne przy zimowej aurze. Klocki bieżnika zapewniają maksymalną przyczepność na oblodzonej nawierzchni, a zwiększona ilość poprzecznych krawędzi polepsza prowadzenie na śniegu i zapewnia wysoką przyczepność na zakrętach.

Sztywność bieżnika gwarantuje duża liczba długich i wąskich połączonych klocków i żeber centralnych.

Marka Firestone należy do grupy Bridgestone

Dowiedz się więcej

Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie
Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie

Firestone Industrial Products Co. L.L.C. zainwestuje 2,7 miliona dolarów w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wolsztynie. Inwestycja rozpoczęła się na początku maja 2013 r. Polska fabryka Firestone w rozbudowie Fabryka w Wolsztynie jest jednym z sześciu zakładów koncernu, produkujących sprężyny powietrzne na globalny rynek. Inwestycja ma zwiększyć teren fabryki o około 40 tys. metrów kwadratowych i […]

Komentarze

Brak komentarzy!