Cewki – nowość w ofercie Japanparts

, 28 maja 2018, 11:09

W silniku benzynowym cewka zapłonowa pełni funkcję transformatora służącego do generowania różnicy potencjału w celu wzbudzenia iskry elektrycznej poprzez świece. Cewka jest niezbędna w silnikach z zapłonem kontrolowanym, ponieważ umożliwia jego uruchomienie i prawidłowe działanie.

Poprzez niskonapięciowe złącze cewki zapłonowe pobierają prąd elektryczny z systemu generowania prądu lub z akumulatora samochodowego i w zależności od rodzaju transformują go do maksymalnie 45 kV. Cewki zapłonowe są więc transformatorami dostarczającymi impulsy wysokiego napięcia. Celem tych impulsów jest wzbudzenie iskry (łuku) między elektrodami świec zapłonowych w silniku, o natężeniu i czasie trwania wystarczającym na prawidłowe uruchomienie wewnętrznego spalania mieszanki powietrza i benzyny.

Kiedy pojazd nie rusza, trudno się uruchamia lub często gaśnie, przyczyn można szukać w tym właśnie elemencie i należy go wymienić. Proste testy pozwolą ustalić, czy cewka zapłonowa działa prawidłowo lub czy trzeba ją wymienić.

Japanparts Group, dostarczając części zamienne dla 84% parku samochodowego, oferuje ponad 200 pozycji katalogowych dla pojazdów azjatyckich, europejskich i amerykańskich. Firma oferuje cewki nadające się do szybkiego użycia. W zależności od typu pojazdu oraz wymogów określonych przez producenta, można stosować różnego rodzaju cewki. Mogą być pojedyncze, do montażu bezpośrednio na świecy, lub z kilkoma złączami, podłączane do świec na silniku za pomocą przewodów.

Cewki są objęte 24-miesięczną gwarancją.

 

Komentarze

Brak komentarzy!