Elektromobilność przyszłością aftermarketu?

, 17 listopada 2017, 14:23

Popularyzacja samochodów elektrycznych czy autonomicznych już dziś stawia nowe wyzwania także przed aftermarketem. Dyskusję nad kierunkami rozwoju tego sektora zainicjowali specjaliści z TMD Friction.

Chociaż znane nam współcześnie modele samochodów będą użytkowane jeszcze przez wiele lat, koncerny motoryzacyjne już przestawiają się na produkcję pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Tak jak dotychczas, w opracowaniu nowych konstrukcji aktywnie uczestniczą przedstawiciele TMD Friction, międzynarodowego koncernu, do którego należy między innymi marka klocków i tarcz hamulcowych Textar.

Nabyta w ten sposób wiedza i praktyka pozwalają na realne określenie wyzwań, przed którymi wkrótce staną sieci dystrybucji części zamiennych i warsztaty samochodowe. Dlatego warto poznać oczekiwania, a nierzadko i obawy, podmiotów tworzących sektor aftermarket. Wymianie informacji i doświadczeń na ten temat służyć ma nowa inicjatywa TMD Friction pod nazwą „Future Perfect”. Będzie to cykl międzynarodowych konferencji, z których pierwsze spotkanie miało miejsce w angielskim Southhampton.

– Samochody jutra wymagają zastosowania całego pakietu rozwiązań, które zastępują tradycyjnie pojmowany układ hamulcowy. Jako producent tych elementów realizujemy już takie zamówienia na pierwszy montaż – tłumaczy Mirosław Przymuszała, konsultant marki Textar w Polsce

– Teraz przed wyzwaniem stają serwisy i warsztaty samochodowe, które będą musiały zainwestować zarówno w wiedzę mechaników, jak i nowe narzędzia czy urządzenia. O tym jak się do tego najlepiej przygotować chcemy rozmawiać właśnie na spotkaniach z cyklu Future Perfect. Ich tematykę dostosujemy do potrzeb lokalnych rynków. Z niecierpliwością czekam na takie sygnały od naszych Klientów w Polsce. – dodaje.

Komentarze

Brak komentarzy!