Certyfikacja bezpieczeństwa układów hamulcowych ABE

, 16 sierpnia 2017, 13:53

Marka własna Inter Cars – ABE w ramach współpracy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacyjnym – PIMOT uruchomiła program badań jakości produktów. Nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania tarcz i bębnów hamulcowych w różnych sytuacjach drogowych.

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z fabrykami w celu wprowadzania zmian i udoskonalania produktów, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie produkty spełniające normy jakościowe. W efekcie wdrożonych działań na przestrzeni ostatnich lat zmniejszyła się liczba zastrzeżeń dotyczących wibracji czy głośnej pracy układu hamulcowego.

W procesie tworzenia tarcz i bębnów hamulcowych ABE we współpracy z Laboratorium Badawczym Intermeko Europe wprowadzono System składający się m.in. z:

  1. badań materiałowych prototypów,
  2. badań parametrów geometrycznych próbek produktów,
  3. restrykcyjnych kontroli jakości dostaw przed wprowadzeniem do sprzedaży,
  4. w ramach rozwoju produktów z analizy RCA, czyli badanie przyczyn zużycia tarcz i bębnów hamulcowych.

Produkty Inter Cars pod marką ABE przechodzą kontrolę jakości tarcz i bębnów hamulcowych przed wprowadzeniem do sprzedaży. Składają się na nią m.in. pomiary parametrów geometrycznych w zakresie bicia poprzecznego powierzchni ciernych oraz badanie struktury metalograficznej, pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikację poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!