Gospodarka odpadami w warsztacie – jak uprościć sobie życie?

18 maja 2022, 23:48

Prowadzenie serwisu motoryzacyjnego wiąże się wytwarzaniem niemałej ilości różnorodnych odpadów. Jak zająć się nimi praktycznie, odpowiednie to potwierdzić dokumentami i przy tym nie przepłacić?

Ogranicz koszty gospodarki odpadami

Zleć bezpłatny odbiór odpadu z warsztatu

Wybierz ofertę, która pozwala na skorzystanie z możliwości bezpłatnego odbioru odpadów bezpośrednio z Twojego warsztatu. Zlecenie takiego odbioru możesz wygodnie wypełnić online na platformie Bio Service. Minimum logistyczne, które musi zostać spełnione jest niewielkie a korzyść niepodważalna.

Otrzymaj refundację

Za utylizację większości odpadów należy zapłacić. Aby odciążyć warsztaty w tym zakresie, platforma Bio Service oferuje swoim klientom możliwość refundacji, czyli zwrot części kosztów poniesionych za utylizację odpadów, wytworzonych z produktów zakupionych w Inter Cars.

Przykładowo, zlecając odbiór 250 kg filtrów olejowych przez platformę Bio Service – 250 zł wróci do warsztatu.

Sprzedaj złom akumulatorowy i zużyte tarcze

Pamiętaj, aby przekazywać do skupu zużyte akumulatory i złom hamulcowy. Stanowi to dodatkowe źródło gotówki dla firmy. Platforma Bio Service oferuje atrakcyjne ceny skupu zużytych akumulatorów oraz tarcz i bębnów hamulcowych. Odbiór bezpośrednio z warsztatu możesz zlecić online na www.bio-service.pl.

Nie dodawaj sobie pracy

Prawnym wymogiem dla warsztatów jest wypełnianie Kart Przekazania Odpadu. Karty są dowodem na to, że odpady powstałe w warsztacie zostały odebrane i zutylizowane przez odpowiednio uprawnioną do tego firmę. W karcie serwis wskazuje m.in. rodzaj odpadu, jego wagę oraz nazwy podmiotów, między którymi następuje przekazanie. Ten uciążliwy obowiązek można jednak zautomatyzować.

Zlecając odbiór odpadu przez platformę Bio Service, Karta Przekazania Odpadu uzupełni się automatycznie na podstawie danych zapisanych w systemie oraz zleceniu. Warunkiem jest uzupełnienie swojego konta w Bio Service o dane firmy z systemu BDO. Jest to bardzo proste do wykonania, a skutkuje znacznym usprawnieniem pracy warsztatu.

Oszczędź sobie papierkowej pracy

Karty Przekazania Odpadu to tylko jeden z elementów obowiązków administracyjnych związanych z gospodarką odpadami. Prowadząc warsztat warto rozważyć, czy nie opłaca się powierzyć większej liczby zadań dotyczących jej zadań ekspertom (zwłaszcza, że niewłaściwe prowadzenie ewidencji odpadu grozi wysokimi karami administracyjnymi).

Dzięki temu otrzymuje się gwarancję, że wszystko zostanie zorganizowane jak należy, a jednocześnie uwolni się czas i energię, które będzie można przeznaczyć na obsługę i zdobywania klientów oraz rozwój swojego biznesu.

Bio Service oferuje usługi pakietowe w zakresie obsługi BDO. Specjaliści platformy w ramach rocznej opłaty pomogą w aktualizacji BDO oraz będą dostępni pod dedykowaną infolinią, a także pod adresem e-mail, aby w razie potrzeby udzielić porady w obszarze prawa ochrony środowiska.

Eksperci wypełnią także dla warsztatu obowiązkowe raporty roczne i sprawozdania. Wśród nich nie tylko raport BDO, ale również raport KOBiZe oraz sprawozdania w zakresie F-GAZÓW i SZWO. Wypełnienie poszczególnych raportów można również zlecić oddzielnie jako jednorazową usługę, podobnie jak szereg innych usług doradczych.

Bądź ekologiczny i zadbaj o wspólną przyszłość

Celem wszystkich wymagających przepisów środowiskowych jest ochrona środowiska. Pomimo tego, że kwestie administracyjne są uciążliwe, nie można zapominać, że ich dopilnowanie jest obowiązkowe przy prowadzeniu każdej działalności. Nie można też odmówić im tego, że są ważne i potrzebne. Dbałość o środowisko to obowiązek nas wszystkich. Wypełniając go, działamy na rzecz pozostawienia dla naszych dzieci możliwie najlepszego świata.

Artykuł sponsorowany Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!