Nowa opona Pirelli – Cinturato P7

, 7 kwietnia 2009, 0:00

Pirelli prezentuje pierwszą ekologiczną oponę do samochodów klasy wyższej. Nowa opona z oznaczeniem P7 jest ostatnią z rodziny opon Cinturato, które swoją premierę miały w 2008 roku. Koncern wprowadził wówczas na rynek opony P4 i P6 dedykowane do samochodów klasy średniej.

Nową oponę cechuje ekonomiczność, zwiększone bezpieczeństwo, dbałość o środowisko naturalne, ale przede wszystkim dobra przyczepność na różnorodnych nawierzchniach. Specjaliści Pirelli projektując oponę zadbali o redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery, zminimalizowanie hałasu, skrócenie drogi hamowania i lepszą przyczepność. Zadbano również o gwarancję równomiernych osiągów w trakcie całego okresu eksploatacji opon.

Cinturato P7 wykonana została z materiałów nie zawierających olejów aromatycznych, co przekłada się na zmniejszenie zużycia opony o 4% w trakcie jej użytkowania. Zintegrowany wzór bieżnika P7 pozwala na równomierne zużycie opony przy zachowaniu wszystkich właściwości jezdnych na stałym poziomie w trakcie całego okresu użytkowania.

Jak zapewnia producent jazda na nowej Cinturato P7 gwarantuje obniżenie poziomu hałasu o 30% oraz redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 do atmosfery o 4%. Przy produkcji opony P7 firma Pirelli wprowadziła nowe komponenty i zastosowała techniki symulacji i optymalizacji profilu Finite Elements Aided Design. Nowa mieszanka, z której wykonano oponę, powstała przy wykorzystaniu nanotechnologii, a w jej skład wchodzą takie komponenty jak: polimery, mieszanka nylonu czy aramidu. Dzięki zastosowaniu tych materiałów obniżono wagę opony o 8% w porównaniu do opony P6, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie o 20% oporów toczenia i redukcję szkodliwego CO2 do atmosfery na poziomie 4,2%.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych komponentów i unikalnego wzoru bieżnika, opona Cinturato P7 wpływa na poprawę bezpieczeństwa jazdy oraz komfort prowadzenia samochodu. Cztery szerokie wzdłużne i wzmocnione opasaniem rowki zapewniają większe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Zastosowant wzór bieżnika pozwala na odprowadzanie wody w ilości 7 mm/sekundę przy prędkości 80 km/h (dane dla opon w rozmiarze 225/50 R17). Profitami płynącymi z tego udoskonalenia są: poprawa przyczepności na zakrętach oraz skrócenie drogi hamowania o 2% przy prędkości 80km/h i o 5% na suchej nawierzchni przy prędkości 100 km/h. Nowa opona Cinturato P7 zapewnia komfortowe prowadzenie i dobrą przyczepność samochodu w trakcie jazdy na różnorodnych typach nawierzchni. Wykorzystanie materiałów hybrydowych umożliwia minimalizację drgań związanych z występowaniem na drodze wybojów i nierówności, na które narażone są opony, gwarantując im tym samym optymalną przyczepność nawet podczas dużych prędkości.

Obecnie Cinturato P7 jest montowana w samochodach klasy E takich jak: Alfa Romeo – 159 Facelift, Nuova 147; Audi – A4, A4 Allroad, A5; BMW – X1, Seria 1, Seria 3; Mercedes – Klasa E, Klasa S; Volvo – C30, S40, S60, V50. Na polskim rynku w sprzedaży będzie dostępna od maja 2009r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!