Castrol wprowadza na rynek nowy olej Magnatec kompatybilny ze specyfikacjami Fiata

14 kwietnia 2023, 8:29

Castrol poszerza swoją ofertę olejów silnikowych Magnatec o kolejny produkt. Nowy środek smarny Castrol Magnatec 0W-30 jest przeznaczony do silników kompatybilnych ze specyfikacją Fiat GS1 oraz DS1.

Nowy olej Castrol Magnatec

Castrol Magnatec 0W-30 GS1/DS1 – nowy olej silnikowy dla silników ze specyfikacją marki Fiat

Castrol wprowadził na rynek nową formułę swojego środka smarnego Magnatec. Olej opracowano z myślą o szczególnych potrzebach silników wymagających specyfikacji Fiat GS1 oraz DS1. Tego rodzaju jednostki napędowe można znaleźć w modelach takich jak Fiat Panda oraz Fiat 500, Jeep Compass i Jeep Renegade oraz Alfa Romeo Mito.

Castrol Magnatec 0W-30 GS1/DS1 wykorzystuje opatentowaną technologię DUALOCK. Produkt został pomyślnie przetestowany pod kątem limitu zużycia API SN w testach Sequence IVA oraz limitu zużycia ACEA w teście silnikowym OM646LA. Testy wykazały, że Castrol Magnatec 0W-30 GS1/DS1 może zapewnić o 50% lepszą ochronę silnika przed zużyciem przy rozruchu i ponawianym uruchamianiu.

Technologia Dualock dla wyższej ochrony podczas rozruchuOlej Castrol MAGNATEC 0W-30 GS1/DS1

Castrol MAGNATEC przylega do metalowych powierzchni i ruchomych części w silniku, chroniąc jednostkę napędową przy rozruchu. Unikalne molekuły w technologii DUALOCK wiążą się z innymi molekułami MAGNATEC, co zwiększa ochronę silnika przed zużyciem.

– Nowa, zmodyfikowana formuła Magnatec przeznaczona jest do stosowania we wszystkich modelach Fiata z silnikami kompatybilnymi z GS1 i DS1. Nowy produkt dodatkowo umacnia wieloletnie związki marki Castrol z Fiatem, umożliwiając większej liczbie właścicieli samochodów korzystanie z doskonałej ochrony silnika zapewnianej przez Castrol Magnatec. – wyjaśnia Shailendra Gupte, dyrektor ds. marketingu Castrol Europe.

Olej Castrol MAGNATEC 0W-30 GS1/DS1 jest przeznaczony do stosowania we wszystkich pojazdach Fiata z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, do których Fiat zaleca środki smarne 0W-30 o specyfikacji ACEA C2 lub starszej. To zarazem pierwszy olej silnikowy Castrol, który spełnia specyfikacje Fiat 9.55535-GS1 oraz Fiat 9.55535-DS1.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!