Premiera najszybszej opony w Poznaniu

, 6 kwietnia 2017, 11:10

W czasie targów Motor Show w Poznaniu, Michelin prezentuje po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą oponę o wysokich osiągach. Pilot Sport 4 S posiada najwyższy indeks prędkości (Y) umożliwiający jazdę przy ponad 300 km/h.

W oponie wykorzystano rozwiązania stworzone na potrzeby sportów motorowych, w tym takich wyścigów jak 24h Le Mans, seria WRC oraz Formuła E. Na zaproszenie Michelin na Motor Show przyjedzie Krzysztof Hołowczyc, który podzieli się wrażeniami z jazdy na oponach Pilot Sport 4 S podczas niedawnych testów w amerykańskim Palm Springs.

Michelin Pilot Sport 4 S to opona zaprojektowana z myślą o samochodach sportowych oraz autach o najwyższych osiągach, takich jak Porsche, BMW M, Ferrari, Ford czy Mercedes-AMG. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów będą jej mogli używać także właściciele takich samochodów jak Volvo, Audi, Volkswagen, Lexus czy Honda.

W Michelin Pilot Sport 4 S zastosowano technologie i materiały wykorzystywane w sportach motorowych, a także „aksamitną technologię” Premium Touch Technology zwiększającą kontrast napisów na bokach opony oraz imitującą aksamit w dotyku i wyglądzie. Opona, która  będzie stanowić oryginalne wyposażenie ponad 60 modeli aut, posiada najwyższy indeks prędkości (Y), dzięki czemu umożliwia jazdę przy ponad 300 km na godzinę i jest dostępna w 34 rozmiarach na koła 19 i 20 cali.

Po zdobyciu najwyższych ocen w testach niezależnych ośrodków badawczych DEKRA, TÜV SÜD, Michelin Pilot Sport 4 przeszła kolejny sprawdzian na torze w Palm Springs. W Kalifornii pojawili się znani kierowcy, wśród nich Mark Webber, Ben Collins i Krzysztof Hołowczyc, którzy jako pierwsi na świecie mieli możliwość przetestowana tej opony.

Michelin zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem w czwartek 6 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00 do pawilonu 6A na stoisko numer 4. Będzie tam można spotkać również Gosię Rdest i zobaczyć jej prezentowane po raz pierwszy w Polsce wyścigowe Audi RS3 LMS na oponach Michelin Racing Slick.

Na targach w Poznaniu w ultraszybkie opony Michelin Pilot Sport 4 S będą wyposażone także Porsche 718 Boxster i Porsche 718 Cayman. Ponadto na stoisku tej marki będzie można zobaczyć oponę Michelin Latitude Sport 3, która otrzymała homologację do prestiżowych modeli samochodów typu SUV, takich jak nowy Porsche Macan czy Porsche Macan Turbo. Michelin zaprezentuje także opony Michelin Pilot Sport Cup 2, które są przykładem przeniesienia doświadczeń z torów wyścigowych do seryjnej produkcji. Zostanie w nie wyposażony między innymi model Porsche 911 Carrera 4 GTS.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!