Pasywny system TPMS na cenzurowanym

, 17 listopada 2016, 12:42

Pasywny system TPMS wykorzystujący czujniki ABS do monitorowania ciśnienia w kół został podany badaniom przez organizację TRANSPORT & ENVIRONMENT.

Misją tej organizacji jest promowane globalnej polityki transportowej EU minimalizującej szkodliwy wpływ transportu na środowisko i zdrowie. Do testów wybrano dwa auta Fiat 500L i Volkswagen Golf VII. Samochody poddano dwudziestu kombinacjom sytuacji, w których dochodzi do obniżenia ciśnienia. System powinien wówczas zasygnalizować klientowi ostrzeżenie.

Niestety w wielu przypadkach w obu autach system pasywny nie zadziałał i nie uruchomił kontrolki ostrzegawczej. Na postawie tych badań organizacja TRANSPORT & ENVIRONMENT rekomendowała do odpowiednich organów UE wprowadzenie niezwłocznie przepisów, które zobligują producentów samochodów do stosowania systemu Aktywnego TPMS (czujniki ciśnienia montowane w kołach)  we wszystkich nowych pojazdach sprzedanych po 1 stycznia 2018 r.

Dowiedz się więcej

Nowa wyważarka w Tip-Topol
Nowa wyważarka w Tip-Topol

Wyważarka Invento VB600P poszerza ofertę firmy Tip-Topol. Urządzenie wyposażone jest w 24’’ monitor, automatyczne wprowadzanie danych za pomocą ramienia i sonaru oraz pneumatyczny hamulec. Dodatkowo model posiada 2 lasery wskazujące miejsce umieszczenia ciężarka, a także program samokalibracji. Szczegółowy opis oraz dane techniczne maszyny dostępne są w e-sklepie Tip-Topol, gdzie już dziś można nabyć urządzenie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

obserwator, 25 listopada 2016, 7:52 0 0

lobbysci nie spia ;)

Odpowiedz