Czy współpracujesz z firmami odbierającymi opony? Ankieta.

, 20 lipca 2016, 8:47

Wiele warsztatów korzysta z usług firm specjalizujących się w odbiorze i recyklingu zużytych opon. Czy współpraca układa się dobrze? Zachęcamy do udziału w ankiecie.

Odbiór zużytych opon z warsztatów przez firmy zajmujące się recyklingiem może odbywać się na różnych zasadach. Do naszej redakcji docierają sygnały na temat zmian zachodzących w tej gałęzi rynku.

Przedstawicieli warsztatów prosimy o wypełnienie ankiety. Zachęcamy również do pozostawiania komentarzy pod tym artykułem. Wynikami sondażu podzielimy się z Czytelnikami.

{uri:/ankietka/66}

Dowiedz się więcej

Czy wakacyjny przegląd samochodu nadal jest popularny? Ankieta.
Czy wakacyjny przegląd samochodu nadal jest popularny? Ankieta.

Rodzinne wyjazdy na wakacje są szansą na dobry zarobek dla warsztatów samochodowych. Czy jednak rzeczywiście Polacy postępują odpowiedzialnie i sprawdzają stan techniczny swoich aut przed wakacyjnymi wojażami? Daleka droga – w góry, na Mazury czy nad morze – wymaga sprawnego pojazdu. Zwłaszcza, gdy wyjeżdża cała rodzina, zapewnienie pełnego bezpieczeństwa staje się priorytetem. Każdy odpowiedzialny kierowca […]

Problemy z pozbyciem się zużytych opon – wyniki ankiety
Problemy z pozbyciem się zużytych opon – wyniki ankiety

Większość warsztatów korzysta z usług firm, zajmujących się odbiorem i recyklingiem zużytych opon. Do naszej redakcji dotarły sygnały, że w ostatnim czasie współpraca z tego typu przedsiębiorstwami układa się gorzej. Czy potwierdzają to wyniki naszej ankiety? Ankietę przeprowadziliśmy na portalach TruckFocus.pl i MotoFocus.pl, była więc skierowana do właścicieli i pracowników warsztatów zajmujących się obsługą pojazdów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 21 lipca 2016, 9:37 0 0

Raczej jest to problem. Mało firm jest chętnych odebrać te opony, ewentualnie dzwonisz i słyszysz (po pełnego tira to my możemy przyjechać ale po 100 sztuk to raczej nie) zdarzają się również takie które to robią wyłącznie odpłatnie. Kolejny problem zrzucony na barki małego warsztatu.

Odpowiedz

Anonim, 21 lipca 2016, 10:50 0 0

czasy się zmieniają, teraz za odbiór opon trzeba płacić, ale jak się ma umowę z firmą na gospodarowanie odpadami, to problemu nie ma, przyjadą po każdą ilość bo przy okazji odbierają olej, szmaty, filtry itp. A swoją drogą to w dzisiejszych czasach trzeba być ryzykantem, żeby prowadzić warsztat bez umowy na odpady.

Odpowiedz

Anonim, 21 lipca 2016, 17:30 0 0

Z roku na rok jest gorzej z odbiorem zużytych opon. Jedne firmy życzą sobie już opłatę za odbiór. Jeżeli wprowadzą opłaty wszyscy to niestety straci na tym ostatni czyli klient.
A klient nie chcąc płacić za "złom" wyniesie do lasu

Odpowiedz

Marix, 21 lipca 2016, 18:44 0 0

Na śląsku jest możliwość nieodpłatnie ale trzeba mieć min. 300 szt. W tamtym roku było 100 szt.

Odpowiedz

M-TEAM, 22 lipca 2016, 19:07 0 0

Tak jest w PL albo masz tira albo się bujaj z odpadami a co do firm zbierających odpady to mają takie ceny zaporowe za opony iż lepiej do lasu je wywieźć ? Oni tylko OLEJ AKU by odbierali za resztę trzeba bulić a jak klientowi mówisz o tym iż za 20 zł wymiany oleju z filtrem już mu nie zrobisz to się dziwi ?? Dziwi się że chce Ci śmieci zostawić a ty nie chcesz ? Ot Polski klient - wie lepiej jest mechanikiem hydraulikiem lekarzem i Bohaterem w Swoim Domu haha.
Przecież jest jakaś podobno ogólnopolska sieć zbiórki zużytych opon ? tylko gdzie ? zna ktoś jakieś dane ? Prosimy o namiary.

Odpowiedz

serviceac, 28 lipca 2016, 22:21 0 0

Najlepsze jest to, że w momencie zakupu nowej opony w jej ceną jest wliczona opłata za recykling. Tak więc płacąc firmie za jej odbiór płacimy dwa razy. Powinien istnieć nadzorowany przez państwo system bezpłatnej zbiórki zużytych opon> Problem jest tylko z oponami używanymi przywożonymi z poza granic Polski. Najlepiej byłoby tego procederu zakazać. I nie mówcie, że ludzi nie stać na nowe opony. Znaczny procent przywożonych używanych opon to duże rozmiary do BMW, Mercedesów i różnej maści SUV-ów.
Jak kogoś nie stać na nową oponę, to niech jeździ Fiatem Panda, do którego nowa opona kosztuje niewiele ponad sto zł.

Odpowiedz