Brak mocy? Zamontuj nitro! Nowość w ofercie dystrybutora.

, 1 czerwca 2016, 9:21

Highpower Wizards of Nos jest prekursorem w dziedzinie budowy systemów podtlenku azotu. Są one najbardziej zaawansowane i bezpieczne na świecie. Od niedawna są dostępne w ofercie firmy Inter Cars.

Nitro montuje się w celu szybkiego i łatwego podniesienia mocy za sprawą dużej zawartości tlenu w N2O. Daje nam to możliwość wtrysku dodatkowej ilości benzyny i spalenia jej w cylindrze, co owocuje przyrostem mocy. Taki efekt można jeszcze uzyskać tylko poprzez zamontowanie turbo lub kompresora, które pompują do silnika powietrze pod ciśnieniem, dając w efekcie podobny skutek – większą ilość tlenu w komorze spalania. Podtlenek ma jeszcze dodatkowa zaletę: drastycznie obniża temperaturę powietrza zasysanego przez silnik. Często zdarza się, że stosuje się go także w celu obniżenia temperatury w komorze spalania. Ponadto, znajduje zastosowanie w samochodach wyposażonych w duże turbosprężarki, które cierpią na duży „lag” (turbodziurę), w celu przyspieszenia wkręcenia turbiny na wysokie obroty.

Rodzaje systemów nitro:

  • mokry – bezpieczne rozwiązanie polegające na jednoczesnym wtryskiwaniu N2O oraz dodatkowej porcji paliwa. Przeznaczone do silników benzynowych,
  • suchy – systemy tego rodzaju zalecane są do silników Diesla. Wtryskują tylko N2O.W przypadku zastosowania w silniku benzynowym, należy skonstruować układ, który będzie zwiększał w odpowiedniej proporcji dawkę paliwa w momencie aktywacji systemu.

 

Przyrosty mocy, jakich oczekujemy, ustalamy w prosty sposób, poprzez montaż specjalnych dysz wtryskowych na zaworze gazowym i paliwowym. Ilość dodawanej przez system mocy jest czystą zależnością pomiędzy ilością podawanego paliwa i gazu.

Podtlenek azotu jest niepalny i nietoksyczny, a więc bezpieczny. Systemy nitro angielskiej firmy Highpower można stosować zarówno w motorsporcie, off roadzie jak i w autach ulicznych, których kierowcy incydentalnie potrzebują dodatkowej mocy (np. podczas wyprzedzania). Ich montaż zajmuje około kilku godzin, co daje możliwość cieszenia się dodatkową mocą w zakresie 20 KM do 150 KM, jeszcze tego samego dnia.

Dowiedz się więcej

Czym jest Listwa wtryskowa TECH-DRAGON?
Czym jest Listwa wtryskowa TECH-DRAGON?

Listwa wtryskowa TECH-DRAGON jest innowacyjnym i autorskim produktem firmy LPGtech. Można ją znaleźć w ofercie Inter Cars. Zastosowane w listwie wtryskowej boczne zasilanie poszczególnych wtryskiwaczy to najbardziej optymalna konstrukcja systemu zasilania sekwencyjnego wtrysku LPG/CNG. Wtryskiwacze TECH-DRAGON SOLO dostępne są pojedynczo, co umożliwia montaż w różnorodnych konfiguracjach. Daje to szeroki wachlarz opcji ich doboru oraz rozmieszczenia […]

Strefy kibica na trasie Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars
Strefy kibica na trasie Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars

Od drugiej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przy trasach odcinków specjalnych pojawią się dedykowane wszystkim fanom motorsportu strefy kibica. Mają za zadanie łączyć kibiców oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie widowiska. Podczas Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars zaplanowano dwie strefy kibica z różnymi atrakcjami. Kibice mogą w nich obejrzeć odcinek „REXPERT”, który startuje […]

Preparaty do klimatyzaji w Inter Cars
Preparaty do klimatyzaji w Inter Cars

Przegląd klimatyzacji należy w aucie przeprowadzić co najmniej raz w roku. Powinien on obejmować jej czyszczenie i odgrzybienie, a także sprawdzenie szczelności, wymianę czynnika chłodzącego czy montaż nowego filtra. Te prace ułatwią profesjonalne preparaty, które możemy podzielić na kilka rodzajów. Preparaty do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji z sondą Pozwalają na efektywne oczyszczenie układu klimatyzacji w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Witek R., 1 czerwca 2016, 10:31 0 0

Jeszcze niech butle ładują i będzie ideał

Odpowiedz

Bart, 3 czerwca 2016, 22:25 0 0

W ofercie już od kilku dobrych lat Piotrek G. fanatyk i znawca się tym zajmuje tematem w IC od lat :)

Odpowiedz