Akumulatory padają mimo łagodnej zimy – wyniki ankiety

, 12 stycznia 2015, 14:14

Jesień oraz pierwsze dni kalendarzowej zimy oszczędziły nam ujemnych temperatur. Przełożyło się to na sprzedaż akumulatorów samochodowych. Jednak co ciekawe, niemal 40% uczestników naszej ankiety nie zaobserwowało spadku sprzedaży baterii względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

Trwałość akumulatorów zależy od wielu zmiennych. Temperatura jest istotnym, ale tylko jednym z wielu parametrów. Być może właśnie dlatego, niezależnie od braku ujemnych wskazań termometrów, akumulatory wciąż się psują, a wiele sklepów i warsztatów nie notuje gorszych wyników sprzedaży.

Łącznie 39% ankietowanych nie zaobserwowało spadku sprzedaży akumulatorów względem analogicznego okresu ubiegłego roku. 6% respondentów przyznała, że nie jest w stanie porównać wyników, natomiast łącznie 55% odpowiadających odczuło spadek sprzedaży.

Dowiedz się więcej

Ciepła jesień a sprzedaż akumulatorów. Ankieta.
Ciepła jesień a sprzedaż akumulatorów. Ankieta.

Choć branża motoryzacyjna nie podlega prawom przyrody w aż tak dużym stopniu jak np. rolnicza, zdarza się, że pogoda płata figle i wpływa istotnie na prowadzony biznes. W naszej nowej ankiecie pytamy o pogodę. Jednak nie, jak to zwykle bywa, z braku lepszych tematów do rozmowy, a w celu sprawdzenia wyników sprzedaży akumulatorów. Kalendarzowa zima […]

Naprawa plus mini-przegląd? Weź udział w ankiecie.
Naprawa plus mini-przegląd? Weź udział w ankiecie.

Klient przyjeżdża do Twojego warsztatu na wymianę sprzęgła. Interesuje Cię tylko przeprowadzenie wskazanej naprawy? A może sprawdzisz także stan innych, niezwiązanych z usterką podzespołów? Zachęcamy do udziału w ankiecie.   W naszej najnowszej ankiecie pytamy o sposób podejścia mechaników do naprawianych pojazdów. Zachęcamy do udziału oraz wpisywania komentarzy pod tym artykułem.   {uri:/ankietka/41}

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!