Sachs Race Challenge 2014 – relacja

, 10 czerwca 2014, 9:28

Wzięliśmy udział w jednej z odsłon cyklu szkoleniowego Sachs Race Challenge 2014. Na torze Słomczyn pod Warszawą spotkali się laureaci promocji, organizowanej przez firmę ZF. Tego, co się tam działo nie da się streścić w kilku zdaniach. Zapraszamy do czytania i oglądania zdjęć.

Sachs Race Challenge 2014 – cykl nabiera charakteru

Firma ZF coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku, co pozwala jej organizować więcej atrakcji dla swoich klientów. Już ubiegłoroczny cykl szkoleniowy Sachs Roadshow spotkał się z uznaniem klientów, czyli nabywców części marek Sachs, Lemförder, ZF Parts oraz ZF Lenksysteme. Tym razem jeszcze bardziej zdecydowanie postawiono na motorsport, nie zapominając o części merytorycznej – szkoleniowej. Spotkania dla laureatów promocji odbywają się na torach w Słomczynie, Debrznie i Wrocławiu. Łącznie będzie to 12 jednodniowych szkoleń.

Do ubiegłorocznego Sachs Roadshow zaproszono ponad 2300 osób, a więc prawie dwa razy więcej niż do tegorocznej edycji imprezy. Wzrosła jednak ranga wydarzenia i ilość przygotowanych atrakcji.

Uczestnicy dnia szkoleniowego w Słomczynie zostali podzieleni na grupy, by sprawnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi "stacjami". Na każdej stacji czekała inna atrakcja lub szkolenie. Grupa dziennikarzy brała udział w tych samych zajęciach, co laureaci promocji.

Szkolenie techniczne z dziedziny układu zawieszenia, układu kierowniczego oraz systemów hybrydowych

ZF dostarcza producentom samochodów gotowe rozwiązania dla kilku układów. Wkrótce auta wykorzystujące najnowszą technologię pojawią się w warsztatach. Właśnie z tego powodu ZF przykłada dużą wagę do szkolenia mechaników w zakresie wymiany i naprawy niektórych podzespołów (dodatkowe opisy w galeriach).

Grzegorz Baran i jego opowieści

Ze względu na dużą ilość warsztatów obsługujących ciężarówki, które biorą udział w promocji ZF, do programu wydarzenia włączono pokaz jazdy sportowej ciężarówką. Po leśnych bezdrożach w okolicy toru Słomczyn uczestników woził znany z Rajdu Dakar, Grzegorz Baran. Jazda "dakarową" ciężarówką jest zupełnie innym, być może nawet ciekawszym przeżyciem niż jazda "cywilną" rajdówką. Nie to było jednak najważniejsze. Grzegorz Baran jest wybitnym mówcą i godzinami potrafi opowiadać o swoich rajdowych (i nie tylko przygodach).

Jazda po torze, czyli sportowe Mercedesy

Tym, na co najbardziej czekali uczestnicy eventu ZF były wyścigi sportowymi Mercedesami. Każdy uczestnik mógł samemu zasiąść za kierownicą maszyny, przygotowanej przez warsztat Jorga van Ommena – znanego niemieckiego kierowcy rajdowego. Przerobione pod rallycross C-klasy były wyposażone w 200-konny silnik oraz automatyczną skrzynię biegów. Dawały dużo frajdy z jazdy. Co więcej, przedstawiciele ZF nagradzali najlepsze czasy okrążeń, osiągane przez uczestników.

Szkolenie ZF Motorsport

Organizacja imprezy ZF była wyjątkowa głównie, dzięki dbałości o szczegóły. Każda stacja musiała prezentować coś wyjątkowego, by w jakiś sposób zainteresować uczestników. Ofertę działu Motorsport, zajmującego się przygotowywaniem podzespołów do sportów motorowych, m.in. Formuły 1, mógł zaprezentować właściwie każdy pracownik działu szkoleń. ZF wpadło jednak na pomysł, by zrobił to Martin – pracownik działu Motorsport, który do ósmego roku życia wychowywał się w Polsce. Jego anegdoty w niczym nie ustępowały opowieściom Grzegorza Barana. Przy okazji opowiedział wiele ciekawostek na temat produkcji części.

Jazdy porównawcze, czyli co potrafi Golf 1.9 TDI

Cywilny, prosty, zwykły kilkuletni Golf z popularnym dieslem. Samochód jaki jest, każdy widzi. To jednak tylko teoria i to postanowili udowodnić zawodowi nauczyciele sportowej jazdy, zaproszeni przez organizatorów eventu. W pojazdach z przebiegiem ok. 200 tys. km wymieniono części układu hamulcowego, ale tylko w jednym z nich zamontowano nowe amortyzatory. Drugi Golf jeździł na fabrycznych, zużytych już amortyzatorach. Uczestnicy szkolenia mogli z pozycji pasażera zaobserować jak poruszają się oba pojazdy na specjalnie przygotowanym torze.

Imprezę zakończył koncert zespołu muzycznego Banda Łysego oraz pokazy taneczne w wykonaniu kolumbijskich dziewcząt (zespół Afro Carnaval). Wspólna zabawa potrwała od 10.00 do późnych godzin wieczornych. Ten jeden dzień zapadnie uczestnikom w pamięć na długo. Jeśli w przyszłym roku ZF zorganizuje podobną imprezę, może spodziewać się kolejnego rekordu zgłoszeń.

Dowiedz się więcej

Atrakcje Sachs Race Challenge 2014
Atrakcje Sachs Race Challenge 2014

Polskie przedstawicielstwo ZF Friedrichshafen AG zorganizowało konferencję prasową, na której przedstawiono wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznego cyklu szkoleniowego Sachs Race Challenge 2014. Sachs Race Challenge 2014 Akcja jest skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w części ZF. Podstawowym warunkiem udziału w SACHS Race Challenge 2014 jest zakup przez dany warsztat, w okresie […]

Podsumowanie wyników ZF Friedrichshafen AG za 2013 rok
Podsumowanie wyników ZF Friedrichshafen AG za 2013 rok

W 2013 roku, koncern ZF stworzył na całym świecie 4200 dodatkowych miejsc pracy, z czego blisko połowa przypadła na Niemcy, co czyni go liderem zatrudnienia wśród niemieckich firm. Obroty ZF mierzone rok do roku wzrosły o 8 procent: z 15,5 do 16,8 miliardów euro. – „Taki rozwój – czy to w Europie, USA, czy w […]

ZF podsumowuje SACHS Race Challenge 2014
ZF podsumowuje SACHS Race Challenge 2014

W ciągu trzynastu intensywnych dni, w szkoleniach zorganizowanych przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG na rally-crossowych torach wzięło udział około 1300 pracowników branży warsztatowej. SACHS Race Challenge był drugą edycją cyklu imprez, organizowanego w Polsce przez niemiecki koncern. SACHS Race Challenge 2014 już za nami SACHS Race Challenge to nowy koncept szkoleniowy, który jest […]

Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia
Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia

Po Sachs Roadshow i Sachs Race Challenge przyszedł czas na Sachs Race Cup 2015. Właśnie tak będzie nazywać się trzecia edycja cyklu szkoleniowego koncernu ZF, który jest już stałym elementem kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Sachs Race Cup 2015to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. […]

Komentarze

Brak komentarzy!