Podsumowanie pierwszej edycji Sachs Roadshow w Polsce

, 19 czerwca 2013, 15:18

Zakończył się cykl prestiżowych szkoleń, połączonych z atrakcjami dla uczestników – Sachs Roadshow. Inicjatywa sygnowana marką Sachs odwiedziła Kamień Śląski, Poznań, Toruń oraz Warszawę.

Sachs Roadshow 2013

Sachs Roadshow to koncept szkoleniowy, który w poprzednich latach cieszył się dużą popularnością w Niemczech oraz Czechach. W tym roku akcja po raz pierwszy odbyła się również w Polsce. Warunkiem udziału w niej było osiągnięcie przez warsztaty osobowe i ciężarowe określonego obrotu na częściach zamiennych marek należących do koncernu ZF.

Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF, jest zadowolony z popularności jaką cieszył się cykl wśród klientów:

– ,,Planując SACHS Roadshow byliśmy bardzo ciekawi, jak jego formuła zostanie przyjęta przez pracowników branży warsztatowej w Polsce. Pierwszym zaskoczeniem była liczba zgłoszeń, która bardzo szybko przekroczyła liczbę dostępnych miejsc. Nasze obserwacje dotyczące przebiegu wydarzeń w poszczególnych miastach oraz wstępna analiza ankiet wypełnianych przez uczestników, pokazują, że odnieśliśmy sukces.".

W Sachs Roadshow wzięło udział łącznie 2328 mechaników oraz innych osób związanych z rynkiem części zamiennych. W każdym mieście do ich dyspozycji było sześć bloków szkoleniowych, roboczo zwanych „stacjami”. Obejmowały one zarówno wykłady teoretyczne (np. z zakresu dwumasowych kół zamachowych), jak również zajęcia praktyczne (np. jazdy porównawcze samochodami z uszkodzonymi i poprawnie działającymi amortyzatorami). W ramach akcji odbyły się również szkolenia sprzedażowe, których celem było wskazanie błędów najczęściej popełnianych przez warsztaty w relacjach w klientami.

Sachs Roadshow poprowadzili doświadczeni szkoleniowcy ZF z pomocą zaproszonych gości specjalnych – jak kierowca rajdowy Jörg van Ommen i jego zespół. Ci ostatni zadbali również o dodatkowe emocje związane z przejazdami samochodami skonfigurowanym pod kątem wyścigów DTM. Wszyscy uczestnicy Sachs Roadshow otrzymali też stosowne certyfikaty.

Peter Rothenhöfer podreślił, że liczy na to, iż inicjatywy podobne do Sachs Roadshow będą kontynuowane przez jego firmę:

– ,,Liczę, że w kolejnych latach uda nam się, z pomocą naszych partnerów dystrybucyjnych, kontynuować tego typu akcje i że będą one jeszcze lepiej odbierane przez branżę. Chcielibyśmy, aby SACHS Roadshow na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez branżowych w Polsce."

Partnerami SACHS Roadshow 2013 były firmy: Inter Cars, Inter-Team, Fota, Autos, Auto Partner, Inter Parts, Opoltrans, Gordon, Hart oraz Moto-Profil.

 

Dowiedz się więcej

„Sachs Roadshow będzie kluczowym wydarzeniem” – wywiad z przedstawicielem firmy ZF
„Sachs Roadshow będzie kluczowym wydarzeniem” – wywiad z przedstawicielem firmy ZF

ZF jest globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu układu napędowego i podwozia. Wkrótce firma zorganizuje w Polsce cykl szkoleń Sachs Roadshow. Na nasze pytania odpowiedział Peter Rothenhöfer, Dyrektor Przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen AG na Polskę. Jak podsumuje Pan rok 2012 na rynku polskim rynku? Czy firma odczuła skutki panującego kryzysu? Mijający rok jest dla nas dobry i […]

Półmetek serii szkoleń Sachs Roadshow 2013
Półmetek serii szkoleń Sachs Roadshow 2013

W ciągu trzech intensywnych tygodni, w szkoleniach zorganizowanych przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG wzięło udział ponad 1400 pracowników branży warsztatowej. W czerwcu SACHS Roadshow zawita jeszcze do Torunia oraz Warszawy. Sachs Roadshow 2013 Podczas całodniowych szkoleń technicznych, uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę w dziedzinie układów przeniesienia napędu oraz zawieszenia. Zdaniem Petera Rothenhöfera, dyrektora polskiego […]

Ruszyły zgłoszenia do SACHS Race Challenge 2014
Ruszyły zgłoszenia do SACHS Race Challenge 2014

Polskie przedstawicielstwo ZF Friedrichshafen AG zaprasza pracowników branży warsztatowej do udziału w SACHS Race Challenge 2014 – zapisy już trwają. Tym razem, całodniowym szkoleniom technicznym i sprzedażowym będą towarzyszyły emocje związane z rallycrossem. W programie imprez SACHS Race Challenge 2014 odbędzie się w maju i czerwcu na torach w Słomczynie, Debrznie i Wrocławiu. W programie […]

Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia
Sachs Race Cup 2015 – ruszyły zgłoszenia

Po Sachs Roadshow i Sachs Race Challenge przyszedł czas na Sachs Race Cup 2015. Właśnie tak będzie nazywać się trzecia edycja cyklu szkoleniowego koncernu ZF, który jest już stałym elementem kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Sachs Race Cup 2015to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 czerwca 2013, 22:38 0 0

Fajna impreza :) Najlepszy był slalom mercedesami klasy-c :) Pozdrowienia dla wszystkich uczestników oraz organizatorów :) Mam nadzieję że będę tam znowu za rok...

Odpowiedz