ZF podsumowuje SACHS Race Challenge 2014

26 czerwca 2014, 10:32

W ciągu trzynastu intensywnych dni, w szkoleniach zorganizowanych przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG na rally-crossowych torach wzięło udział około 1300 pracowników branży warsztatowej. SACHS Race Challenge był drugą edycją cyklu imprez, organizowanego w Polsce przez niemiecki koncern.

SACHS Race Challenge 2014 już za nami

SACHS Race Challenge to nowy koncept szkoleniowy, który jest jednocześnie „następcą” zeszłorocznej akcji SACHS Roadshow skierowanej do pracowników branży warsztatowej. Tematy szkoleń akcji obejmowały kompletne portfolio produktów ZF, a szkolenia, stanowiące kombinację praktyki i teorii, uwzględniają doświadczenia z codziennej pracy warsztatów i stawiają w centrum uwagi zastosowanie poszczególnych części zamiennych do samochodów osobowych, ciężarowych, czy autobusów.

– „Podczas szkoleń przekazujemy mechanikom praktyczną wiedzę o produktach koncernu ZF – nie tylko o tych, z którymi spotykają się podczas codziennej pracy, ale również tych, które dopiero wchodzą na rynek części zamiennych. Dlatego podczas tegorocznych szkoleń informujemy również o nowej marce ZF Lenksysteme. Nasze doświadczenie pokazuje, że na pozytywną długotrwałą zmianę świadomości klientów końcowych i ich lojalność względem marki ma właściwie i fachowo wyszkolony personel warsztatów. Nasza firma podczas prowadzonych szkoleń dla mechaników stawia z jednej strony na szkolenia techniczne, a z drugiej na umiejętne podejście do obsługi klienta przez pracowników. Z tego właśnie powodu program SACHS Race Challenge został podzielony na dwa bloki tematyczne: techniczny i sprzedażowy, które w połączeniu z dodatkowymi atrakcjami spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczestników” – mówi Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF Services.

Na uczestników akcji czekały cztery bloki szkoleniowe, roboczo nazywane „stacjami”. Na pierwszej z nich organizowane były wykłady techniczne z zakresu elektromechanicznych przekładni kierowniczych ZF Lenksysteme oraz właściwego serwisowania pojazdów hybrydowych (w tym ćwiczenia praktyczne na przygotowanych pojazdach Volkswagen Golf i Audi Q5 Hybrid). Na drugiej stacji odbywały się jazdy porównawcze samochodami Volkswagen Golf ze zużytym i nowym kompletem amortyzatorów SACHS. Trzecia stacja obejmowała szkolenia sprzedażowe, których celem jest zwrócenie uwagi na często trudny temat relacji z klientem podczas rozpatrywania reklamacji. Czwarta i najbardziej wyczekiwana stacja to rywalizacja na torze rally-crossowym w specjalnie przygotowanych samochodach Mercedes C280 – uczestnicy brali udział w treningu, kwalifikacjach i Wielkim Finale pod koniec każdego dnia.

Dodatkową atrakcją SACHS Race Challenge był udział przedstawicieli działu ZF Motosport, na których stanowisku prezentowane były części do pojazdów wykorzystywanych w profesjonalnych sportach motorowych, w tym sprzęgła i amortyzatory używane podczas wyścigów DTM i Formuły 1. Uczestnicy mogli też sprawdzić swoje umiejętności, rywalizując w konkurencji składania na czas wielotarczowego sprzęgła do pojazdów DTM. Najlepsi uzyskiwali w tej konkurencji czasy jakich nie odnotowano do tej pory w siedzibie działu ZF Motosport. Nagrodą dla najlepszych zawodników z każdego z 13 dni zmagań były upominki, a dodatkowo spośród zwycięzców rozlosowano VIP-owskie dwuosobowe zaproszenie na tegoroczny Rajd Polski.

W trakcie dni skierowanych do warsztatów pojazdów ciężarowych, dodatkową atrakcją był udział Grzegorza Barana – siedmiokrotnego uczestnika rajdu Dakar. Na szczęśliwych zwycięzców losowania czekały przejazdy w fotelu pilota ciężarówki marki MAN w specyfikacji rajdowej. Na zakończenie dnia czekały wieczorne atrakcje. W programie rozrywkowym znalazł się m.in. koncert zespołu „Banda Łysego”, grający covery znanych polskich i zagranicznych zespołów oraz pokazy taneczne dziewczyn z zespołu „Afro Carnaval” – półfinalistek programu rozrywkowego Telewizji Polsat „Got To Dance”.

– „Tym co wyróżnia wydarzenia organizowane przez ZF Services jest ich jakość. Dlatego z roku na rok zmieniamy koncepcję naszych akcji i staramy się je urozmaicić, w taki sposób by były niepowtarzalne.  Dzięki specjalnie dobranemu programowi szkoleń, chcemy pokazać jakie znaczenie ma dla nas zapewnienie jak najszerszej oferty naszym partnerom biznesowym, zarówno w ramach wsparcia sprzedaży, jak i wykonywanej przez nich pracy. Tegoroczna edycja akcji SACHS Race Challenge cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem wśród partnerów biznesowych, w porównaniu do ubiegłorocznego SACHS Roadshow. Z informacji zwrotnej, jaką otrzymaliśmy od uczestników wynika, że przygotowane atrakcje zdecydowanie przypadły im do gustu. Liczę, że w kolejnych latach uda nam się, z pomocą naszych partnerów dystrybucyjnych, kontynuować tego typu akcje i że będą one z roku na rok coraz większe i jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników” – mówi Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF Services.

Zobacz naszą relację z dnia szkoleniowego Sachs Race Challenge

Dowiedz się więcej

Sachs Race Challenge 2014 – relacja
Sachs Race Challenge 2014 – relacja

Wzięliśmy udział w jednej z odsłon cyklu szkoleniowego Sachs Race Challenge 2014. Na torze Słomczyn pod Warszawą spotkali się laureaci promocji, organizowanej przez firmę ZF. Tego, co się tam działo nie da się streścić w kilku zdaniach. Zapraszamy do czytania i oglądania zdjęć. Sachs Race Challenge 2014 – cykl nabiera charakteru Firma ZF coraz lepiej […]

Podsumowanie wyników ZF Friedrichshafen AG za 2013 rok
Podsumowanie wyników ZF Friedrichshafen AG za 2013 rok

W 2013 roku, koncern ZF stworzył na całym świecie 4200 dodatkowych miejsc pracy, z czego blisko połowa przypadła na Niemcy, co czyni go liderem zatrudnienia wśród niemieckich firm. Obroty ZF mierzone rok do roku wzrosły o 8 procent: z 15,5 do 16,8 miliardów euro. – „Taki rozwój – czy to w Europie, USA, czy w […]

Premiery ZF Services na targach Automechanika 2014 we Frankfurcie
Premiery ZF Services na targach Automechanika 2014 we Frankfurcie

Firma ZF Services na targach Automechanika 2014 zaprezentuje portfolio swoich produktów i usług. Ekspozycja zajmie łącznie powierzchnię ponad 1 000 mkw. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie technologii układów przeniesienia napędu, zawieszenia oraz układów kierowniczych marek Sachs, Lemförder, ZF Lenksysteme i ZF Parts. ZF Services na wielkiej powierzchni Ekspozycja ZF będzie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!