Nowe oleje Castrol dostępne na polskim rynku

, 5 czerwca 2014, 15:07

Na polskim rynku pojawiła się nowa gama olejów Castrol EDGE Titanium FST.

Nowa technologia Castrol już na polskim rynku

Dzięki dodatkowi metaloorganicznego polimeru tytanu tarcie jest zmniejszone o 15%, a film olejowy dwukrotnie mocniejszy w porównaniu do olejów bez najnowszej technologii. Opracowanie nowych olejów trwało blisko 5 lat, w tym czasie przetestowano ponad 2400 różnych mieszanek olejowych, a silniki podczas prób przejechały ekwiwalent 3 mln kilometrów. W efekcie powstała rodzina wytrzymałych olejów o 10 różnych lepkościach i 60 formulacjach, która wyraźnie przekracza wymagania branżowe oraz normy wielu producentów samochodów. Poszczególne lepkości są właśnie wprowadzane na rynek polski. Nowe oleje są też dostępne w linii Professional, oferowanej w autoryzowanych stacjach obsługi.

– „Dodatek tytanu w olejach Castrol EDGE Titanium FST podwaja trwałość filmu olejowego, co znacząco zmniejsza ryzyko jego zerwania, a dodatkowo redukuje tarcie. Technologia jest "ukryta" w polimerach. To sprawia, że tytan staje się płynnym składnikiem oleju i pod dużym ciśnieniem jest w stanie stworzyć niezwykle odporne "poduszki", które minimalizują kontakt metal-metal” – mówi Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce.

 Testy wykazały, że olej Castrol EDGE Titanium FST jest o 45% bardziej wytrzymały od czołowych olejów konkurencji, ogranicza tarcie o 15% w porównaniu z produktami bez technologii Titanium FST, a trwałość jest zwiększona o 140 godzin (także w porównaniu do olejów Castrol EDGE bez TiFST).

Nowe oleje trafiają do sprzedaży stopniowo, dziś dostępne są w następujących lepkościach: 0W-30, 0W-40, 5W-40 (także w odmianie Turbo Diesel) i 10W-60, a we wrześniu gamę uzupełni olej Castrol EDGE Titanium FST 5W-30.

Dowiedz się więcej

Nowy olej Castrol wzmocniony tytanem
Nowy olej Castrol wzmocniony tytanem

Castrol właśnie ogłosił wprowadzenie nowego oleju Castrol EDGE z technologią Titanium FST. Dzięki specjalnemu dodatkowi tytanu trwałość filmu olejowego podwaja się, co zapobiega jego zerwaniu i minimalizuje tarcie. Produkt będzie dostępny na polskim rynku od kwietnia 2014 roku. Nad stworzeniem nowego oleju pracował zespół chemików, fizyków i inżynierów z centrum badawczo-rozwojowego Castrol w Wielkiej Brytanii. […]

Testy tytanu rozpoczęte
Testy tytanu rozpoczęte

Oleje Castrol EDGE Titanium FST są już dostępne w Polsce. Ich zalety mają pokazywać Testy Tytanu. W przyszłym roku oleje zostaną sprawdzone podczas próby bicia rekordu prędkości na lądzie. Internauci mogą już oglądać film z udziałem kierowcy testowego Lamborghini, kierowców z serii DTM i uwielbianego przez kibiców na całym świecie kierowcę rajdowego. Wszyscy oni uczestniczą […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 7 czerwca 2014, 22:30 0 0

Liiiiiipa, już od dawna mam w kuchni noże z domieszką tytanu, haczyki wędkarskie, kurki w kranie,zębatki w rowerze i 100 innych...a tu takie emocje ;-(

Odpowiedz

Anonim, 8 czerwca 2014, 23:08 0 0

Nooooo emocje jak na grzybach ;-)

Odpowiedz

Anonim, 15 czerwca 2014, 19:47 0 0

OLEJE TE PRODUKUJE FIRMA BP, CASTROL TO TYLKO MARKA TA TECHNOLOGIA Z TYTANEM TO ZWYKŁE NACIĄGACTWO KAPITALISTYCZNE JAK WIEKSZOŚC "SUPER TECHNOLOGII "FIRMY BP OLEJE TE W NICZYM NIE SĄ LEPRZE OD OLEJÓW TZW; KONKURENCJI , PYTANIE KTÓREJ KONKURENCJI. BP NIE STOSUJE NAWET BAZ PEŁNOSYNTETYCZNYCH TYLKO BAZY HYDROKRAKOWANE DLA OSZCZĘDNOŚCI JAK ROBI WIĘKSZOŚĆ POSPOLITYCH PRODUCENTÓW Z MOBILEM NA CZELE. OT I CAŁA SUPER TECHNOLOGIA!!!!.

Odpowiedz