Lekkie dachy Webasto dla chińskiej fabryki Volkswagena Golfa

, 16 stycznia 2014, 15:04

Stale rośnie zainteresowanie ofertą poliwęglanowych systemów dachowych Webasto. Po raz pierwszy produkowane w Scherling panele poliwęglanowe trafią na chiński rynek, do fabryki w Guangzhou. Zostaną wykorzystane do produkcji dachów panoramicznych do najnowszego modelu Volkswagena Golfa (A7).

Chińczycy polubili szklane dachy

Po złożeniu dachy trafią do fabryki Volkswagena w Foshan, gdzie odbywa się montaż samochodów tej marki przeznaczonych na chiński rynek.

Eksperci przewidują, że udział poliwęglanów w produkcji samochodów wzrośnie o 20% w ciągu najbliższych pięciu lat. Gęstość poliwęglanu jest o połowę niższa niż szkła, ale jest on bardzo odporny na uderzenia i jednocześnie o połowę lżejszy od alternatywnych materiałów. Przewidywania ekspertów potwierdza rosnąca popularność rozsuwanych, przezroczystych panoramicznych dachów w samochodach użytkowanych w Chinach – właśnie w tym kraju odnotowano najwyższy na świecie odsetek nowych aut zamawianych z panoramicznymi dachami. Prawie co trzeci samochód wytwarzany w Chinach jest wyposażony w rozsuwany dach panoramiczny, a w kategorii samochodów luksusowych nawet co drugi. 

Z powodu wielu nowych projektów Webasto kontynuuje inwestycje w lekkie konstrukcje dachowe.Firma zainwestowała już 45 milionów euro (61 mln dolarów) w rozwinięcie swoich wiodących technologii poliwęglanowych przeznaczonych do produkcji samochodowych systemów dachowych. W efekcie została wybudowana nowa hala produkcyjna w Chierling koło Regensburga o powierzchni około 4500 m2. Firma zakupiła także trzy nowe maszyny wtryskowo-modelujące i uruchomiła nową lakiernię. W rezultacie po rozbudowie fabryki firma osiągnęła moc przerobową na poziomie miliona komponentów rocznie. Wszystkie elementy produkowane są w miejscu zwanym „Plastics Competence Center” w Schierling w Niemczech. Webasto produkuje panele dachowe dla wielu producentów samochodów.

Dowiedz się więcej

Webasto-Edscha stworzyło dach do nowego Jaguara F-TYPE
Webasto-Edscha stworzyło dach do nowego Jaguara F-TYPE

Dział Webasto specjalizujący się w rozwiązaniach dla kabrioletów, zaprojektował system dachowy do nowego Jaguara F-TYPE. Auto jest dostępne na rynku od maja 2013 roku. Nowy Jaguar F-TYPE W latach siedemdziesiątych Jaguar E-TYPE stał się legendąswoich czasów. Po ponad czterdziestu latach Jaguar zdecydował się na wprowadzenie jego następcy – modelu F-TYPE. To pod wieloma względami pierwszy […]

Webasto zaprezentuje ekologiczne innowacje na targach IAA
Webasto zaprezentuje ekologiczne innowacje na targach IAA

Podczas tegorocznych targów IAA Webasto zaprezentuje szklane panele dachowe wyposażone w ogniwa słoneczne, które pomagają ograniczać emisję CO2. W związku z rygorystycznymi unijnymi normami, rozwiązania przyjazne środowisku są bardzo pożądane. Zalicza się do nich zaprezentowany przez Webasto panoramiczny szklany dach z ogniwami słonecznymi. Panel słoneczny zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza pojazdu, utrzymując odpowiednią temperaturę […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!