Otwarcie fabryki filtrów DPF we Wrocławiu

, 27 czerwca 2013, 10:49

Japońska firma Sumika Ceramics Poland będzie produkować w Polsce filtry DPF. We Wrocławiu właśnie otwarto fabrykę, która ma dać zatrudnienie około 300 Polakom.

Polska fabryka Sumika Ceramics

Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK" podstrefa Wrocław. Działalność fabryki będzie opierać się na produkcji glinowo-tytanowych filtrów cząstek stałych do silników Diesla, zwanych w skrócie filtrami AT-DPF (Aluminum Titanate – Diesel Particulate Filter), bazującej na zaawansowanym procesie spiekania ceramiki. Firma zainwestowała w budowę zakładu we Wrocławiu ponad 210 mln zł.

Polski oddział Sumika Ceramics istnieje od 2011 r. Dotychczas firma zatrudniała kilkadziesiąt osób. W związku z otwarciem fabryki liczba pracowników ma zwiększyć się do około 300. Na całym świecie koncern chemiczny Sumitomo Chemical, do którego należy Sumika zatrudnia ok. 37 tys. ludzi.

Dowiedz się więcej

Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie
Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie

Firestone Industrial Products Co. L.L.C. zainwestuje 2,7 miliona dolarów w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wolsztynie. Inwestycja rozpoczęła się na początku maja 2013 r. Polska fabryka Firestone w rozbudowie Fabryka w Wolsztynie jest jednym z sześciu zakładów koncernu, produkujących sprężyny powietrzne na globalny rynek. Inwestycja ma zwiększyć teren fabryki o około 40 tys. metrów kwadratowych i […]

Największa fabryka katalizatorów  BASF w Polsce
Największa fabryka katalizatorów BASF w Polsce

Niemiecki potentat chemiczny BASF wybuduje w Polsce fabrykę katalizatorów. Będzie to największa tego typu inwestycja firmy w Europie. 400 miejsc pracy w nowej fabryce BASF Zakłady produkcji katalizatorów samochodowych powstaną w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej. Na pierwszy etap budowy BASF przeznaczy co najmniej 90 mln Euro. Do zamknięcia fazy powstawania projektu, nakłady […]

Nowa inwestycja Dayco w Tychach
Nowa inwestycja Dayco w Tychach

Jeszcze w 2013 roku Dayco uruchomi fabrykę, w której będą powstawały koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych na pierwszy montaż w silnikach europejskich odbiorców. Produkcja będzie zlokalizowana w hali Segro Industrial Park Tychy, w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę znajdzie tam blisko 300 osób.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 czerwca 2013, 13:06 0 0

zapraszamy inwestorów do STARACHOWIC bo odkąd ZASADA zlikwidował STARA to u nas bieda

Odpowiedz

Anonim, 28 czerwca 2013, 13:41 0 0

bieda w wielu regionach Polski- przemysł motoryzacyjny w Polsce rozłożony na łopatki (nie tylko motoryzacyjny)

Odpowiedz

Anonim, 28 czerwca 2013, 14:03 0 0

I bardzo dobrze, że we Wrocławiu, tu jest Polska kategorii A, do Wiednia Pragi czy Berlina mamy bliżej niż do zapyziałej Warszawki, że już o tych tam podkarpaciach i innych "jarosław polskę zbaw" rejonach nie wspomnę :))
Kogo interesują jakieś starachowice czy inne badziewia??
Macie autostrady? My mamy, mamy wielkie fabryki, 2 X Toyota, Cersanit, Ronal, Volvo, LG, HP, 3M, IBM, i wiele wiele innych!

Odpowiedz

Anonim, 1 lipca 2013, 16:03 0 0

autostrady może są ale z kulturą chyba na bakier. I nie Wy macie wielkie fabryki tylko wielkie fabryki mają firmy przyjezdne , tzn obcy kapitał. Wy macie najwyżej prawo tam pracować na zachodniego lub azjatyckiego Pana

Odpowiedz