Cyfrowe instrukcje Gates

, 5 czerwca 2019, 10:47

Od maja 2019 roku na pudełku każdego zestawu rozrządu zostanie umieszczony kod QR, który zapewni mechanikom bezpośredni dostęp do procedur montażowych opracowanych na podstawie wytycznych OE dla poszczególnych silników.

Zamiast arkuszy papieru wewnątrz każdego opakowania mechanicy uzyskają dostęp do cyfrowej instrukcji montażu poprzez zeskanowanie kodu QR lub wprowadzenie klucza produktu w komputerze (https://install.gates.com). Oprócz większej liczby materiałów graficznych i zastosowania formatu „krok po kroku” z czasem zmiana ta umożliwi firmie Gates wprowadzanie kolejnych udoskonaleń.

– Teraz mechanicy będą mogli korzystać online z w pełni ilustrowanej i aktualnej instrukcji
montażu dedykowanej do konkretnego silnika. Instrukcje będą dostępne w 27 językach, co
umożliwi zakładom mechanicznym w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) szybki dostęp do informacji w języku ojczystym — wyjaśniła Elise Cappelle, Gates product manager, automotive replacement.

Po zeskanowaniu kodu QR i wybraniu odpowiedniego pojazdu klienci zostaną przekierowani do instrukcji opracowanej na podstawie wytycznych OE i dedykowanej do danego silnika, zawierającej czytelne rysunki pomocne w przeprowadzeniu użytkownika „krok po kroku” przez cały proces montażu. Wszystkie informacje niezbędne do odpowiedniego wykonania wymiany są łatwo dostępne, w tym rysunek przebiegu paska i momenty dokręcenia; są nawet wymienione i przedstawione na ilustracjach specjalne narzędzia.

– Zmiana jest częścią inicjatywy Gates o nazwie „We Think Garage”. Pracujemy nad tym, aby pomagać mechanikom w zwiększaniu wydajności i eliminowaniu błędów montażowych,
co przekłada się na mniejszą liczbę reklamacji — powiedziała Cappelle.

Cyfrowa aplikacja jest także dodatkowym zabezpieczeniem, które pozwoli mechanikom rozpoznać podrobione części przed przystąpieniem do montażu. Proces logowania, który jest wymagany do skorzystania z instrukcji montażu, wykrywa części nieoryginalne i zmniejsza ryzyko montażu podrobionych komponentów o niskiej jakości. Nieprawidłowy kod spowoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie i wygenerowanie formularza raportu, którego mechanik może użyć, aby powiadomić firmę Gates o wykryciu podrobionej
części.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!